ВАГ здійснюватиме доставку насіння озимого ріпаку у межах ініціативи AGRI-Україна від USAID

by [email protected]

Всеукраїнська асоціація громад доставить для фермерів у 6 областях 1700 посівних одиниць насіння озимого ріпаку. Насіння бренду DEKALB від компанії Байєр надається через Програму USAID АГРО у межах ініціативи AGRI-Україна. Орієнтовно насіння має вистачити для посіву 5 100 гектарів культури. 

Участь в програмі беруть фермери з шести областей України – Донецької, Харківської, Сумської, Чернігівської, Запорізької, Херсонської (за винятком тимчасово окупованих територій), в обробітку яких знаходиться  від 5 до 500 гектарів.

Перевірити, чи є господарство у списку погоджених отримувачів, можна за номером заявки чи назвою підприємства за посиланням.

Кожен учасник зможе отримати до 15 посівних одиниць насіння, залежно від площі землі в обробітку. 

Доставку насіння здійснюватиме ВАГ у рамках проєкту “Згуртовані громади” за підтримки Програми USAID АГРО. 

З 18 по 22 серпня кожен погоджений заявник отримає на вказану під час реєстрації електронну адресу повідомлення від Всеукраїнської асоціації громад з  інформацію про те, коли, як і де можна буде отримати насіння озимого ріпаку. 

Допомога націлена на області, де агровиробники найбільше постраждали внаслідок війни. Насіння допоможе їм отримати наступний врожай та продовжувати роботу. А отриманий дохід спрямувати на нагальні потреби господарств – відновлення та відбудову.

Надання насіння та інших критичних ресурсів для агровиробників є частиною масштабніших заходів Програми USAID АГРО у межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна. У 2022 році USAID започаткував Ініціативу у відповідь на загальносвітову продовольчу кризу, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної росією війни. Навесні 2023 року понад 8200 українських агровиробників вже отримали від USAID понад 6300 тонн добрив, а також насіння для посіву понад 48,300 гектарів соняшника та 15,000 гектарів кукурудзи. Наразі у ДАР триває реєстрація на отримання 12,000 тонн мінеральних добрив для осінньої посівної. Ці заходи сприяють зміцненню усього аграрного сектору та допомагають зберегти його потенціал як одного з головних рушіїв зростання української економіки.

© Всеукраїнська асоціація громад