У Миколаєві відбувся інформаційно-навчальний захід у межах проєкту «Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики», який реалізовує Всеукраїнська асоціація громад у партнерстві з ГО «Простір Можливостей» та за підтримки Міжнародний фонд «Відродження».
Голови громад Миколаївської, Одеської та Кіровоградської областей, фахівці ОМС (старости, працівники ЦНАПів, інші працівники ОМС, яким доручено роботу з ветеранами) обговорили інструменти підтримки ветеранів, ветеранок та їхніх сімей, підходи до реалізації місцевої ветеранської політики, напрацювали місцеві стратегії та програми із врахуванням ветеранського компонента.
Разом з представниками Мінветеранів і громадськими експертами учасники напрацювали конкретні заходи для успішної інтеграції ветеранів у цивільне життя, обмінялись досвідом в роботі з ветеранами та успішними кейсами.
Як зауважив під час вітального слова виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник, громади – це сьогодні державний форпост, з яким зустрічається ветеран чи ветеранка, повертаючись з війни додому.
Він наголосив на тому, що завдяки таким інформаційно-навчальним заходам громади можуть обмінятись практичними порадами і думками в питанні ефективної реінтеграції ветеранів, надихнути одне одного на те, що вони в подальшому зможуть зробити в себе на місцях.
«Наш ветеранський проєкт також про зворотній зв’язок з державою, щоб зрозуміти, що треба змінити в ветеранській політиці, щоб потім ці зміни були оформлені у відповідні нормативно-правові акти», – зазначив він.
У заході також взяв участь заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір. За його словами, сьогодні важливо почути, що відбувається в громадах в контексті забезпечення реінтеграції ветерана в цивільне життя. Він також окреслив пріоритети міністерства в цій галузі. Серед них – реабілітація ветеранів, їхнє працевлаштування, підтримка ветеранського підприємництва, надання житла ветеранам, ефективна робота реєстру ветеранів тощо.
Голова Правління ГО «Простір можливостей» Оксана Коляда зазначила, що ветеранська спільнота буде рухати усі напрями розвитку України, буде драйвером різних сфер та галузей.
У межах інформаційного заходу в.о. Директора Департаменту формування системи переходу Міністерства у справах ветеранів України Альона Скорзова розповіла учасникам про запровадження посади фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.
Підсумовуючи захід директор з розвитку ВАГ, координатор проєкту Ігор Абрам’юк наголосив на важливості спільно з міністерством та експертами розробити ефективну ветеранську політику на місцях.
«Ветеран має стати можливістю для розвитку громади, а не викликом. Саме тому маємо сьогодні вести діалог на рівні ОМС, держави, експертів, щоб напрацювати чітку стратегію реінтеграції ветеранів та ветеранок на місцях», – сказав він.
У межах ветеранського проєкту відбудеться 5 очних інформаційно-навчальних заходів у різних громадах України. До них будуть долучені близько 200 голів громад і 100 фахівців ОМС.