USAID Ukraine – USAID Україна розпочав новий проект реформи децентралізації «ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ І ПІДЗВІТНОСТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ» («ГОВЕРЛА») з бюджетом майже 74 млн доларів США розрахований на 5 років.

☝️HOVERLA / проект USAID в Україні має намір сприяти Уряду України у просуванні та здійсненні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги.

☝️Заходи в рамках проекту також допомагатимуть Уряду України більш чітко визначити та розмежувати повноваження між органами влади різних рівнів.

📣Заступник виконавчого директора Асоціації Дмитро Кулібаба на панельній дискусії "Залучення громадян" підняв питання потреби досягнення рівності можливостей у доступі до інструментів громадської участі для жителів сільських територій: "Маємо дорогу з двостороннім рухом, однієї громадської активності не вистачить: для активного включення мешканців сільських територій у процеси прийняття рішень, орган місцевого самоврядування мусить на практиці продемонструвати і системно підтримувати партисипацію.

Чітко визначивши і узгодивши з мешканцями процедури громадської участі, варто приймати відповідні положення або передбачати в статутах громад такі процедури, які полегшуватимуть налагодження конструктивного діалогу.

☝️Електронні петиції з доступною кількістю необхідних для підтримки голосів, полегшення здійсненні місцевих ініціатив, громадських слухань, громадського бюджету, доступ до сесійних засідань, звітування депутатів і, що чи не найважливіше, забезпечення надійних каналів комунікації з громадою – створить передумови для розбудови діалогу, формуватиме атмосферу довіри".

☝️Всеукраїнська асоціація громад вбачає потребу у наданні широкого доступу мешканцям сільських територій до інструментів громадської участі, як запоруку покращення управлінських рішень на місцях та розбудови підвалини суспільного діалогу.

© Всеукраїнська асоціація громад