Кабмін збільшив до 90 млн грн максимальний розмір кредитів для с/г під час воєнного стану

by lena

Уряд збільшив до 90 млн грн максимального розміру та до 12 місяців строку кредитування за кредитами для провадження сільськогосподарської діяльності на період воєнного стану. 

Продовження до 31.10.2022 періоду протягом якого такі кредитні угоди можуть бути укладені, а також збільшення до двох років строку дії державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів, що надаються сільськогосподарським товаровиробникам. 

Зміни внесені в постанову Кабінету Міністрів України від 29.07.2022 No 916 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020р. No 28 та від 14 липня 2021 р. No 723». 

Про це йдеться у відповіді Міністерства фінансів на лист Всеукраїнської асоціації громад. 

ВАГ пропонувала збільшити максимальний ліміт за кредитами ще на 60 млн грн, тобто до 120 млн гривень. Це дозволило б не продавати за безцінь, зібраний урожай 2022 року, пролонгувати залучені кредити під весняну посівну кампанію та залучати нові кредити, які будуть здешевлюватися за програмою.  

Фахівці Всеукраїнської асоціації громад наголошували, що для успішного проведення посівної кампанії у період дії воєнного стану с/г товаровиробники залучали кредити під 0 % річних, які на 80 % забезпечувалися гарантією з боку держави. Загальний термін програми – шість місяців, який завершився 31 травня 2022 року. Максимальний обсяг кредиту, який здешевлювався – до 60 млн гривень. 

За цей період (з березня по травень 2022 року) залучено 38,5 млрд грн, з них за програмою державних портфельних гарантій – 24 млрд гривень. 

Зазвичай для успішного проведення весняної кампанії с/г товаровиробники залучають кредити строком користування 12-18 місяців, що дозволяє їм, після збору урожаю та за привабливої ціни на с/г продукцію, здійснити її реалізацію та вчасно виконати зобов’язання за залученими кредитами. 

На сьогодні, через військовий стан, обмежений експорт с/г продукції, а також низькі ринкові ціни за вирощену та зібрану с/г продукцію (ціна пропозиції нижча за собівартість), не дозволяють аграріям реалізувати зібраний урожай, вчасно здійснити погашення за залученими кредитами (брак фінансових ресурсів) та розпочати фінансування осінньо-польових робіт. 

За експертними розрахунками вартість робіт для проведення весняної кампанії поточного року є еквівалентною вартості для проведення збиральних робіт у поточному році та посівної кампанії під урожай 2023 року. 

vyh_vag_117-022_pm

© Всеукраїнська асоціація громад