Громади – ветеранам. ВАГ долучилася до стратегічної сесії та підписала Меморандум про співпрацю з Рукшинською сільською радою

by Julia

Всеукраїнська асоціація громад продовжує реалізацію проєкту «Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики», у партнерстві з ГО “Простір можливостей” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. В рамках проєкту ВАГ, ГО “Простір можливостей” та Рукшинська сільська рада підписали тристоронній меморандум про подальшу співпрацю. Участь у стратегічній сесії взяла експертка ВАГ Анжеліка Близнюк. 

Рукшинська громада стала пілотною не випадково – її голова, голова Чернівецького обласного відділення ВАГ Олег Горбатюк чудово розуміє ветеранську тематику, бо сам є ветераном – він був учасником АТО, а нині захищає Україну в якості заступника командира роти Десятої окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” Збройних Сил України. 

Директор фінансового відділу Рукшинської сільської ради Інна Гондуряга підкреслила важливість проведення стратегічних сесії та необхідність приділяти увагу ветеранському питанню:

Сьогоднішні напрацювання стануть основою для внесення правок до Стратегії громади, формування окремої програми підтримки ветеранів. Приємно, що не оминули увагою стратегічну сесію представники Хотинського центру зайнятості та Хотинського ТЦК СП, бо теж відіграють важливу роль у ветеранській тематиці. Особливо вдячна людям, які безпосередньо дотичні щодня до озвучених проблем і прийшли поговорити про наболіле: це самі ветерани, їхні матері та дружини, родичі зниклих безвісти, волонтери”.

Стратегічні сесії у рамках проєкту «Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики» покликані сприяти розробленню комплексних місцевих рішень для активної реінтеграції ветеранів, ветеранок, підтримки їхніх сімей, що включатимуть плани розвитку громад з урахуванням ветеранського компоненту, міські цільові програми підтримки ветеранів.

Після завершення стратегічних сесій у 10 пілотних громадах, розпочнеться навчання для не менш як 100 представників ОМС. До участі в навчанні буде запрошено ті громади, які активно займаються пошуком вирішення питань ветеранів на місцевому рівні.

Водночас, продовжується активна робота Комітету ВАГ з питань ветеранів, яка націлена на сприяння підвищенню ефективності ветеранської політики на місцевому, регіональному та національному рівнях. Ознайомитись із матеріалами першого засіданням Комітету ВАГ з питань ветеранів можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Cfxm6jRqhp4, а переглянути презентацію проєкту «Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики» можна тут: https://drive.google.com/file/d/1J1DAG4bKs1aUL9n-N_DX_CETCtorxVOD/view

© Всеукраїнська асоціація громад