Головна Новини Наповнення місцевих бюджетів і боротьба з тінню: все про реалізацію №5600

Наповнення місцевих бюджетів і боротьба з тінню: все про реалізацію №5600

by Ivan

Ідеологія ухвалення закону №5600 – це боротьба з тіньовим ринком зерна і несплати податків місцевим бюджетам. На цьому наголосив Мар'ян Заблоцький, Голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики під час тематичного вебінару, який організували Всеукраїнська асоціація громад спільно з Всеукраїнським Конгресом Фермерів

Марʼян Заблоцький уточнив:

«Даний закон пропонує просту формулу, що загальна сума місцевих податків при обробітку землі не може бути меншою, ніж 5% від нормативно-грошової оцінки землі (4% на перші 2 роки). У тих, хто орендує землю неофіційно буде менше стимулів це робити. У податкової виникатимуть питання до фізосіб, бо тоді питання мінімального податку покладається на них. Ми очікуємо, що місцеві бюджети зможуть отримати 8-9 млрд. грн. суто від тих доплат, які виникли на підприємствах з фіксованою системою оподаткування».

Про стимули виходи з тіні говорила і  Олена Київець, д-р.ю.н., проф., член робочої групи Мінфіну з напрацювання положень щодо мінімальних податкових зобов'язань.

« Якщо земля в оренді — податок платить орендар. Але якщо фізособа не має договору оренди, то платником буде вона. Найближчим часом Податкова служба спільно з Міністерством фінансів працює над розʼясненнями положень щодо мінімального податкового зобовʼязання».

Нагадуємо, законом передбачено дві формули для розрахунку мінімального податкового зобовʼязання:

Щодо земельної ділянки, нормативно-грошова оцінка якої проведена: МПЗ=НГОд х К х М/12. 

НГОд – нормативно-грошова оцінка відповідної земельної ділянки.

К – коефіцієнт, який становить 0,05.

М – кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.

Формула розрахунку МПЗ для земельних ділянок НГОд яких не проведена: МПЗ = НГОд x S x Кx М/12

НГОд — нормативна грошова оцінка 

S — площа земельної ділянки, гектарах.

К — коефіцієнт, що становить 0,05 (для ФОП ЄП 4 групи становить 0,025). 

М — кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.

 

МПЗ буде нараховуватись починаючи з 2022 року.

За перші два роки (2022 рік та 2023 рік) К — коефіцієнт, що становить 0,04 (для ФОП ЄП 4 групи становить 0,02).

Повна версія вебінару: https://youtu.be/-L31cOul82s

Читайте також