Домогосподарства з постраждалих від війни громад безкоштовно отримають насіння овочів для весняної посівної

by Julia

Другий рік поспіль USAID в межах Ініціативи «Стійкість сільського господарства» (АГРІ-Україна) надаватиме домогосподарствам у постраждалих від війни громадах та вимушеним переселенцям безкоштовне насіння овочів напередодні весняної посівної. До реалізації цього проекту вже долучилися компанії Bayer, яка надала 1 032 кг насіння овочів, а також компанія Syngenta. Подальший розподіл та доставку насіння забезпечить Всеукраїнська асоціація громад.

Насіння овочів отримають не лише мешканці деокупованих та прифронтових громад, а й вимушені переселенці, а також представники соціально вразливих верств населення (багатодітні сім’ї, малозабезпечені тощо) з інших регіонів, які мають присадибні ділянки.

Розподіл насіння буде здійснюватися через сільські та селищні ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад. До 15 січня 2024 року органи місцевої влади у своїх громадах  визначать відповідні домогосподарства. Після цього, з 16 січня до 15 лютого очільники громад подадуть заявки на насіння через сайт Всеукраїнської асоціації громад https://communities.org.ua/. Протягом лютого-березня Всеукраїнська асоціація громад доставить посівний матеріал до сільських та селищних рад, відповідальних за його розповсюдження серед мешканців.

У реалізацію цього проекту вже зробила значний внесок компанія Bayer, передавши 1 032 кг насіння моркви, кабачків, дині, томатів, перцю, капусти. Також Syngenta планує передати насіння капусти, томатів , кабачків, цибулі, огірків, кукурудзи цукрової.  Цього вистачить, щоб забезпечити більше 100 000 домогосподарств. Всеукраїнська асоціація громад звертається також до інших  насіннєвих компаній, закликаючи їх взяти участь у проекті та забезпечити продовольчу безпеку деокупованих громад.

«Городина, вирощена на присадибних ділянках, має надзвичайно важливе значення для зміцнення продовольчої безпеки громад у період війни, адже понад третина потреби внутрішнього ринку в овочах забезпечується саме домогосподарствами . Щоб підтримати мешканців деокупованих  та прифронтових громад, а також вимушених переселенців, ми реалізуємо цей проект за підтримки Програми USAID АГРО,  для забезпечення цих людей та їхніх родин овочами. Ми запрошуємо насіннєві компанії, які бажають приєднатися до цієї важливої ініціативи, пожертвувати своє насіння.  Пропозиції можна надсилати на електронну пошту: [email protected], – розповів Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад.

Така ж ініціатива з підтримки домогосподарств була реалізована навесні 2023 року. Тоді Всеукраїнська асоціація громад в рамках проекту «Згуртовані громади» за підтримки Програми USAID АГРО безкоштовно передала 530 кг насіння моркви від Bayer та ще 10 280 кг насіння овочів від міжнародних компаній Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan, Syngenta та інших. Понад 50 000 домогосподарств з 391 громадb скористалися цією ініціативою та виростили понад 58 000 т овочів для забезпечення своїх родин.

Довідка. Проект «Згуртовані громади» – це проект, який виконується Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програми USAID АГРО. Його мета – підтримка стійкості та життєздатності громад в умовах війни через своєчасну логістику товарів першої необхідності, а також ресурсів для агровиробництва. У межах проекту від початку війни доставлено понад 1500 тонн вантажів до деокупованих та прифронтових громад, а також для вимушених переселенців. Допомогу отримали понад 200 000 осіб з 572 територіальних громад. Донорами стали понад 80 громад та 20 організацій.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі. З 1 вересня 2022 року АГРО також імплементує програму AGRI за такими напрямками: надання доступу до послуг зі зберігання, сушіння та переробки продукції, допомога під час посівної, розширення доступу аграріїв до фінансування.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) є провідним агентством уряду США, яке спеціалізується на розвитку. USAID співпрацює з Україною з 1992 року, підтримуючи стійкість України в боротьбі з російською агресією, а також її демократичний і економічний розвиток. 42 програми USAID в Україні спрямовані на забезпечення нагальних потреб, а також сприяння довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та процвітаючого суспільства. З початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, USAID надав 28,7 мільярда доларів загальної допомоги Україні, з яких 2,9 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 2,9 млрд доларів допомоги для розвитку.

Сполучені Штати через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запустили Ініціативу стійкості сільського господарства (AGRI) в Україні, щоб підтримати українське сільськогосподарське виробництво та експорт, а також допомогти пом’якшити глобальну кризу продовольчої безпеки, яка посилилася внаслідок жорстокої війни Росії проти України. АГРІ-Україна має вирішальне значення для підтримки експорту та потреб сільськогосподарського сектора України, який залишається вразливим через військову  агресію Росії. У перший рік цієї ініціативи USAID внесло 100 мільйонів доларів США та залучило ще 250 мільйонів доларів від інших донорів та приватного сектору, із загальними інвестиціями у 350 мільйонів доларів. Напрямки діяльності в рамках AGRI-Ukraine включають: 1) закупівлю та доставку критично важливих ресурсів для фермерів, які мають обмежені запаси або обмежену мобільність 2) покращення та збільшення експортної логістики та інфраструктури 3) розширення доступу фермерів до фінансування для забезпечення повного збору врожаю 4) підтримка мікро-, малих та середніх підприємств у забезпеченні сушіння, зберігання та переробки сільськогосподарському секторі

Дізнайтеся більше про Ініціативу USAID AGRI-Ukraine тут: https://www.usaid.gov/ukraine/agriculture-resilience-initiative-agri-ukraine

© Всеукраїнська асоціація громад