Більше 700 агровиробників отримають насіння кукурудзи

by [email protected]

Понад 700 агровиробників отримають насіння кукурудзи бренду DEKALB в межах ініціативи USAID

Сьогодні агровиробники вже почали отримувати насіння кукурудзи бренду DEKALB від компанії Bayer у межах Ініціативи AGRI-Україна, яку виконує Програма USAID АГРО за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України. Доставку насіння кукурудзи вже сьогодні почала здійснювати Всеукраїнська асоціація громад.

Загалом насіння кукурудзи бренду DEKALB отримають 709 агровиробників.

Через погіршення рентабельності культури та складні погодні умови минулого сезону, українські агровиробники знижують посівні площі під кукурудзою. Водночас, до війни Україна займала провідні позиції серед експортерів кукурудзи. Культура також є важливою на внутрішньому ринку – для переробників, зокрема виробників комбікормів, м’яса і молочної продукції. Щоб підтримати виробників кукурудзи в Україні та забезпечити пропозицію зерна на внутрішньому ринку та для експорту, USAID спільно з Байєр Україна передають агро ММСП (мікро-, малим та середнім підприємствам) понад 15 000 посівних одиниць насіння кукурудзи. Це дозволить аграріям виростити та поставити на ринок понад 200 тис тон врожаю кукурудзи.

Програма реалізується в межах Ініціативи USAID AGRI-Україна, до якої компанія Байєр Україна приєдналася цієї зими та передала насіння кукурудзи і овочів. Ця допомога – частина ширшої підтримки від USAID, яка надає агровиробникам також добрива, насіння соняшнику і кукурудзи, а восени передала рукави та модульні сховища для зберігання зерна та спів-фінансує дієві бізнес-плани малих і середніх агровідприємств із виробництва і переробки агропродукції.

Щоби отримати насіння у межах програми, аграрії мали подати заявку через Державний аграрний реєстр (ДАР). Прийом заявок тривав від 18 березня до вичерпання обсягів насіння. На допомогу могли претендувати агровиробники, які зареєстровані як юридична або фізична особа – підприємець (в тому числі сімейні фермерські господарства) і обробляють від 5 до 500 га у межах цільових областей – Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської. Аграрії могли обрати один вид допомоги за програмами USAID: або посівний матеріал – кукурудза чи соняшник, або добрива. Роздача насіння соняшника та добрив у регіонах розпочалася кілька тижнів тому та триває, тепер настала черга кукурудзи. Один агровиробник зможе отримати до 25 мішків насіння.

З 24 до 28 квітня кожен погоджений заявник отримав на вказану під час реєстрації електронну адресу повідомлення від Всеукраїнської асоціації громад з  інформацію про те, коли, як і де можна буде отримати насіння кукурудзи. Перевірити, чи є господарство у списку погоджених отримувачів, можна за номером заявки чи назвою підприємства за посиланням.

Доставку насіння кукурудзи до обласних центрів здійснює Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) у партнерстві з Nova poshta Humanitarian, за підтримки Програми USAID АГРО у межах проекту «Згуртовані громади». Його мета – допомога громадам через своєчасну логістику товарів першої необхідності, в тому числі агровиробничих ресурсів.

Довідка.

Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією брутальної війни. Ініціатива AGRI-Україна є критично важливою для підтримки експорту та потреб українського аграрного сектору, який залишається вразливим на тлі триваючої військової агресії Росії. USAID вже виділило сто млн. дол. на реалізацію Ініціативи і має на меті залучити ще 150 млн. дол. від інших міжнародних донорів і приватного бізнесу, аби досягти загальної суми фінансування 250 млн. дол. AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності: 1) закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів аграріям, які їх потребують 2) удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури 3) розширення доступу аграріїв до фінансування, щоб забезпечити максимальні врожаї 4) надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

***

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП) та їх інтеграції в конкурентні національні та міжнародні ринки.  Стратегічні цілі Програми USAID АГРО: 1) посилення продовольчої безпеки в Україні та світі, 2) відновлення й збільшення доходів агро- ММСП, 3) розширення доступу агро-ММСП до фінансування, 4) створення та розвиток справедливого й прозорого ринку с\г земель в Україні, який сприятиме відновленню економіки та захищатиме права на землю, і 5) зменшення корупції в аграрному секторі. З 1 вересня 2022 року АГРО стала одним із імплементаторів програми AGRI за такими напрямами: надання доступу до послуг зі зберігання, сушіння та переробки продукції, допомога під час посівної, розширення доступу аграріїв до фінансування.

***

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 60 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Запрошуємо відвідати вебсайт Місії: http://www.usaid.gov/ukraine та сторінку на Facebook: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

© Всеукраїнська асоціація громад