Насіння кукурудзи в межах ініціативи USAID: хто і коли отримає?

Про ініціативу:

Уряд США у межах ініціативи AGRI-Україна та компанія Bayer безоплатно передають українським агровиробникам з 10 областей насіння кукурудзи бренду Dekalb для весняної посівної – 2024. Через Програму USAID АГРО та за підтримки Мінагрополітики фермерам передадуть загалом 15 756 посівних одиниць насіння.

Хто отримає кукурудзу? (перелік отримувачів)

Кукурудзу отримають 663 агровиробники, які подали заявку через Державний аграрний реєстр та відповідають вимогам ініціативи:

  • зареєстровані як юридична або фізична особа – підприємець (в тому числі сімейні фермерські господарства)
  • обробляють від 5 до 500 га
  • мають землі у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Харківській, Луганській, Херсонській областях, та також:  Бучанському, Вишгородському, Фастівському, Броварському районах Київської області; Миколаївському та Баштанському районах Миколаївщини; Шостківському, Конотопському, Сумському, Охтирському районах Сумщини; Чернігівському, Корюківському, Новгород-Сіверському районах Чернігівщини.

Прийом заявок на отримання кукурудзи у Державному аграрному реєстрі тривав з 11 квітня до моменту вичерпання обсягів насіння. Перевірити, чи є господарство у списку погоджених отримувачів, можна за номером заявки чи назвою підприємства тут

Скільки посівних одиниць отримають агровиробники?

Один агровиробник зможе отримати до 25 мішків насіння залежно від площі.

Як відбуватиметься передача насіння?

Доставку насіння за підтримки Програми USAID АГРО забезпечує Всеукраїнська асоціація громад у межах проекту «Згуртовані громади». Передача насіння в кожній області буде проводитись у логістичних хабах проекту. 

До 30 квітня кожен погоджений заявник отримає на вказану під час реєстрації електронну адресу повідомлення від Всеукраїнської асоціації громад з інформацію про те, коли, як і де можна буде отримати насіння кукурудзи. 

Довідка.

Проєкт “Згуртовані громади” – це допомога, спрямована на підтримку стійкості та життєздатності громад в умовах війни через своєчасну логістику товарів першої необхідності, а також ресурсів для агровиробництва. 

Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією брутальної війни. Ініціатива AGRI-Україна є критично важливою для підтримки експорту та потреб українського аграрного сектору, який залишається вразливим на тлі триваючої військової агресії Росії. USAID вже виділило сто млн. дол. на реалізацію Ініціативи і має на меті залучити ще 150 млн. дол. від інших міжнародних донорів і приватного бізнесу, аби досягти загальної суми фінансування 250 млн. дол. AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності: 1) закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів аграріям, які їх потребують 2) удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури 3) розширення доступу аграріїв до фінансування, щоб забезпечити максимальні врожаї 4) надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

***

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП) та їх інтеграції в конкурентні національні та міжнародні ринки.  Стратегічні цілі Програми USAID АГРО: 1) посилення продовольчої безпеки в Україні та світі, 2) відновлення й збільшення доходів агро- ММСП, 3) розширення доступу агро-ММСП до фінансування, 4) створення та розвиток справедливого й прозорого ринку с\г земель в Україні, який сприятиме відновленню економіки та захищатиме права на землю, і 5) зменшення корупції в аграрному секторі. З 1 вересня 2022 року АГРО стала одним із імплементаторів програми AGRI за такими напрямами: надання доступу до послуг зі зберігання, сушіння та переробки продукції, допомога під час посівної, розширення доступу аграріїв до фінансування.

***

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 60 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53.

Запрошуємо відвідати вебсайт Місії: http://www.usaid.gov/ukraine

та сторінку на Facebook: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

© Всеукраїнська асоціація громад