Анонс обговорення «Впровадження Закону України «Про співробітництво територіальних громад» в умовах воєнного стану»

8 квітня 2024 року об 11:00 – 12:30 відбудеться обговорення «Впровадження Закону України «Про співробітництво територіальних громад» в умовах воєнного стану. Стан, виклики та шляхи удосконалення».

Захід організовується Програмою Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» у співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Під час події буде представлено аналіз стану реалізації згаданого Закону України, результати опитування громад про застосування інструментів співробітництва територіальних громад та методичні рекомендації «Окремі питання співробітництва територіальних громад в умовах воєнного стану», підготовлені експертною командою Ради Європи.

Під час заходу учасники дізнаються про:

  • стан реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад»;
  • міжмуніципальне співробітництво в умовах воєнного стану;
  • використання інструментів міжмуніципального співробітництва для відновлення та відбудови;
  • актуальні форми співробітництва та приклади співробітництв у сфері містобудування та архітектури й з питань створення спільного комунального комерційного підприємства.

А також поміркують про можливі шляхи удосконалення чинного законодавства у сфері співробітництва територіальних громад.

Обговорення відбудеться за участі народних депутатів України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, представників і представниць органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, експертного середовища, громадських організацій, проєктів міжнародної технічної допомоги.

Спікери та спікерки:

  • Олександр АЛІКСІЙЧУК, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань співробітництва територіальних громад та регіонів Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;
  • Віталій БЕЗГІН, Народний депутат України, Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;
  • Олександра АЗАРХІНА, Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України;
  • Даніель ПОПЕСКУ, Керівник Департаменту сприяння місцевій демократії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи;
  • Олена БОЙКО та Віра КОЗІНА, Консультантки Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».

Реєстрація за посиланням, зареєстровані учасниці та учасники отримають деталі щодо підключення до події через платформу ZOOM.

Трансляція заходу буде доступна онлайн на Фейсбук-сторінках Програми Ради Європи та порталу «Децентралізація».

© Всеукраїнська асоціація громад