Головна Новини Фермери з постраждалих громад безкоштовно отримали насіння соняшника

Фермери з постраждалих громад безкоштовно отримали насіння соняшника

by Інна Тесленко

Фермери Дніпропетровщини, Київщини, Сумщини, Харківщини та Чернігівщини  безкоштовно отримали насіння соняшнику.

Це стало можливо завдяки ініціативи AGRI-Україна від Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО та компанії Lidea Seeds Україна.

Доставку насіння забезпечила Всеукраїнська асоціація громад у межах проєкту “Згуртовані громади”, який реалізує спільно з USAID АГРО.

Передавали насіння тим аграріям, які подавались через Державний аграрний реєстр на одержання насіння кукурудзи, але так і не змогли отримати через велику кількість заявників. Тож насіннєва компанія вирішила надати додаткову допомогу з наявних запасів.

Отримали насіння аграрії, які обробляють від 5 до 500 га у Дніпропетровській, Київській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.

За попередніми прогнозами, виторг фермерів від отриманого насіння може сягнути приблизно 360 млн грн, що сприятиме відновленню агровиробництва в постраждалих від війни громадах.

Довідка:
Проєкт “Згуртовані громади” – це допомога, спрямована на підтримку стійкості та життєздатності громад в умовах війни через своєчасну логістику товарів першої необхідності, а також ресурсів для агровиробництва.
***
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, які потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі.
***
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) є провідним агентством розвитку уряду США. USAID співпрацює з Україною з 1992 року, підтримуючи Україну в зміцненні стійкості проти російської агресії та просуванні її демократичного і економічного розвитку. Наразі є 42 програми USAID у відповідь до нагальних потреб і цілей довгострокового розвитку України як незалежної, суверенної, демократичної та процвітаючої країни. З початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року, USAID надав 24,9 мільярда доларів загальної допомоги Україні, з яких 2,8 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 2,3 млрд доларів допомоги для розвитку.

Читайте також