Головна Новини Жнива перемоги: після комбайнів на черзі мобільні сховища збіжжя

Жнива перемоги: після комбайнів на черзі мобільні сховища збіжжя

by lena

У  межах ініціативи «Жнива перемоги», де учасники  Всеукраїнського Конгресу Фермерів отримали 10 комбайнів, передбачене ще постачання мобільних сховищ збіжжя, які вже прямують в Україну.

На весняну кампанію заплановане постачання тракторів і сіялок. Про це повідомив організатор проекту «Жнива перемоги», народний депутат Дмитро Соломчук:

«24 лютого почалось повномасштабне вторгнення. За кілька днів стало зрозуміло, що в аграріїв є втрати. Це було прогнозовано, бо ракети летіли будь-куди: і в зерносховища, в поля, в техніку. Викрадалось багато чого. Це загроза продовольчій безпеці, адже країна тримається на аграріях. Наш проект передбачає не тільки комбайни, а й мобільні сховища і вони вже в дорозі. Наша задача — відновити село. Для президента це завдання №1, він хоче розвиток села, нове українське село і ми всі маємо йому допомагати».

Техніка, яку отримав Всеукраїнський Конгрес Фермерів, рушила  на Київщину, Дніпропетровщину, Львівщину та Полтавщину. Ці області обрали через те, що саме там найбільші осередки Конгресу та ті господарства, які показали здатність якісно та швидко організувати процес. Перевага у використанні техніки надається чинним учасникам Всеукраїнського Конгресу фермерів, які регулярно займають активну позицію і сплачують членські внески. Як зазначив голова Конгресу, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник, цей проект важливий не лише для фермерів, а й для сільських громад:

«Ми обʼєднуємо фермерів ідеєю захисту інтересів і ми завжди мріяли, щоб був інструментарій обʼєднуватифермерів економічним інтересом. Нарешті це стає реальністю. Я до кінця не міг повірити, що це відбудеться. Але сьогодні відвантажуються наступні комбайни. Це важливо не тільки для фермерів, це важливо і для сільських громад. Тому що не буде вчасно зібраний врожай, не будуть сплачені податки, не буде бюджетів». 

За словами Дмитра Соломчука, на сьогодні до України завезено 50 зернозбиральних комбайнів, які по заявках на фонд «Жнива перемога» надаємо аграріям безкоштовно, щоб зекономили кошти і не арендували техніку. Майже всі комбайни їхали до росії і завдяки зусиллям української влади, їх передано саме українським аграріям. 

«Закликаю всіх голів ОТГ вони максимум мають кричати по світу, щоб до їх фермерів приїхала допомога і створювати максимум нових фермгосподарств. Ми маємо максимум переробляти. Поставте селі макаронний цех — і це робочі місця. В Україні 95% толкових господарів. Зараз шукаємо кукурудзяні жатки, трактори і сівалки. Ми маємо відроджувати українське село, це один з пріоритетів держави», — підсумовує Дмитро Соломчук. 

Всеукраїнський Конгрес Фермерів дякує народним депутатам Дмитру Соломчуку і Марʼяну Заблоцькому, Президенту України, Міністерству агрополітики і продовольства, Міністерству закордонних справ та благодійному фонду THE HOWARD G. BUFFETT Foudation за можливість отримати техніку. І закликає українських агровиробників долучатись до ВКФ, аби отримати інструментарій для економічного обʼєднання і розвитку господарств. 

Читайте також