У Дніпрі відбулись відкриті Збори Дніпропетровського обласного відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування “Всеукраїнська асоціація громад” (далі – Відділення, ВАГ) у змішаному форматі.
Обласне відділення ВАГ очолює Магдалинівський селищний голова Володимир Дробітько.
До участі у Зборах були запрошені представники центральної та обласної влади – народні депутати, урядовці, представники обласної військової адміністрації та обласної ради.




На порядку денному Зборів обговорювали нагальні питання, зокрема:
1. Інформація про діяльність ВАГ (Іван Слободяник, виконавчий директор ВАГ).
2. Звіт голови обласного відділення ВАГ.
Про підтвердження повноважень голови обласного відділення ВАГ.
Про підтвердження повноважень членів Правління ВАГ
Про обрання голів районних відділень ВАГ.
6. Про обрання делегатів від обласного відділення на Загальні збори (конференцію) уповноважених делегованих представників членів ВАГ.
7. Про затвердження складу Ради обласного відділення ВАГ.
8. Про членство у ВАГ.та сплату членських внесків.
9. Обговорення проєкту Стратегії та законодавчого порядку денного ВАГ (Ігор Абрамʼюк, директор з розвитку – заступник виконавчого директора ВАГ).
За підсумками Зборів підтверджено повноваження голови обласного відділення ВАГ Володимира Дробітька. Також обрано голів районних відділень ВАГ:
- Антон Борисенко – голова Самарівського районного відділення ДОВ ВАГ;
- Клавдія Монах – голова Павлоградського районного відділення ВАГ;
- Дмитро Гурєєв – голова Криворізького районного відділення ВАГ.
Під час зустрічі учасники обговорили питання розвитку місцевого самоврядування, підтримки громад та розподілу влади в Україні, зокрема обговоренню спрощеного виборчого законодавства в післявоєнний період та викликів, з якими стикаються громади. Окрім того, учасники рекомендувати Загальним Зборам ВАГ затвердити Стратегію ВАГ на 2025-2027 роки та розглянути на предмет можливого врахування такі пропозиції Зборів Дніпропетровського обласного відділення:
- вирішення щодо своєчасного розподілу освітньої субвенції з державного бюджету (особливість прифронтових регіонів);
- вирішення окремих потреб на законодавчому рівні що стосується регіонів які межують з війною або знаходяться у стані війни;
- про необхідність внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»;
- щодо отримання компенсації населенню, які втратили право користуватися земельною ділянкою через будівництво на них фортифікаційних споруд;
- врегулювання комплексної Програми щодо соціальної допомоги для ветеранів;
- об’єктивне співфінансування щодо утримання доріг державного значення;
- правки до законодавства щодо вилучення земельних ділянок, які надані та перебувають у приватній власності до створення об’єкта ПЗФ;
- внесення змін до законодавчої бази щодо відсутності депутатського кворуму під час проведення засідань сесій в сільській місцевості.