Психологічні консультації та тренінги, фізична реабілітація з відповідними фахівцями, соціальний супровід ветеранів та членів їхніх сімей – Летичівська територіальна громада змогла ефективно впровадити практику з ветеранської політики на місцях, створивши ветеранський простір «Ми поруч».
До складу цієї громади входить 44 населених пункти з населенням 18,3 тис.осіб. Кількість ветеранів та демобілізованих осіб у громаді становить 195, сімей загиблих воїнів та безвісти зниклих – 80, громадських об’єднань ветеранів або ініціативних груп -76.
У вересні 2023 року рішенням сесії тут було створено відділ «Ветеранський простір» Летичівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Летичівської селищної ради.
Кошти на ветеранський простір «Ми поруч» громада отримала від Українського Ветеранського Фонду за відкритою програмою «ВАРТО: ЄДНАННЯ», завдяки гранту в межах Акселератору проєктів для підтримки ветеранів від Офісу Дій, гранту від БО «БФ «МХП – Громаді».
Також до підтримки та розвитку Ветеранського простору у Летичівській громаді долучилися представники соціально-відповідального бізнесу нашої громади та придбали і передали 5 тренажерів (велотренажер, бігова доріжка, силовий тренажер, шведська стінка та дошка Євмінова) і масажний стіл.
У межах проєкту здійснюється соціальний супровід ветеранів, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, супровід дітей ветеранів та дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та реінтеграція ветеранів та членів їх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я.
Загалом проєкт мав декілька цілей:
1. Надання менторської підтримки та консультування ветеранського підприємництва від старту до розвитку.
2. Соціальний супровід ветеранів, членів сімей таких осіб та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
3. Соціальний супровід дітей ветеранів та дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
4. Реінтеграція ветеранів та членів їх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я.
У результаті 116 осіб пройшли психологічні тренінги, 40 – індивідуальні психологічні консультації, 29 осіб отримали психологічні консультації.