Всеукраїнська асоціація громад та Інститут громадянського суспільства провели для посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, активістів територіальних громад два вебінари щодо використання оновлених підходів при формуванні і реалізації місцевої політики та розвитку територіальних громад.
На ці заходи зареєструвалося понад 350 представників з територіальних громад, які представляють усі регіони нашої держави, включно з представниками ТОТ, які наразі проживають на підконтрольній території України.
На першому вебінар на тему: «Територіальна громада – як організувати роботу для розвитку в умовах воєнних викликів та змін українського законодавства» експерти Інститут громадянського суспільства Анатолій Ткачук, Борис Білий та Ніна Наталенко докладно розповіли про виклики, які постали перед громадами сьогодні і роль місцевого самоврядування у забезпеченні стійкості громад, про засади організації діяльності місцевої ради та її органів (регламент, комісії, робота депутатів, статут, старости ОСН) а також про роль згуртованості та інструменти її формування.
Другий вебінар, який відбувся 4 червня, більшою мірою був присвячений темам планування розвитку територіальної громади та політиці згуртованості ЄС. Експерт Василь Федюк доповів питання місцевого економічного розвитку, його складові, інструменти, способи підтримки, а також розкрив кращі вітчизняні практики.
Анатолій Ткачук зосередився на особливостях планування розвитку територіальної громади, проблемам адаптації до кліматичних змін та залучення молоді до розвитку територіальної громади.
У свою чергу, Юрій Третяк докладно розповів про європейські фонди і як планувати розвиток українських громад з урахуванням можливостей відкриття доступу до них.
Зазначені заходи мали ще одну важливу мету – привернути увагу учасників вебінарів до створеного у рамках реалізації проєкту «Стійкість та розвиток – методичні рекомендації для територіальної громади», що здійснюється ГО «Інститут громадянського суспільства», інформаційного ресурсу – «Настільна книга для територіальної громади» (https://www.csi.org.ua/books/). Цей ресурс своєрідна енциклопедія для ОМС, яка місить актуальну, корисну і фахову інформацію, що допоможе посадовим особам у громадах у їх повсякденній діяльності, оскільки містить не тільки «суху» теорію але й яскраві приклади реалізації успішних проєктів і програм.
Вцілому зазначені вебінари підтвердили важливість і корисність співпраці профільних громадських організацій у сфері місцевого самоврядування – ВАГ і ГО «ІГС» у справі експертної і методичної підтримки територіальних громад і цей вдалий приклад може у подальшому знайти своє продовження.