Всеукраїнська асоціація громад, реалізуючи проєкт «Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», скликала Комітет ВАГ з питань ветеранів у Києві на Стратегічну сесію, яку гостинно прийняли у своїх стінах та погодилися фасилітувати наші партнери – ГО «Простір можливостей».
Вже вдруге за рік один із флагманських комітетів асоціації збирається очно – зустрічі у такому форматі є дуже ефективними, а тому традиційно збирають більшість учасників Комітету. Участь у стратсесії взяли майже дві третини (32 учасники із 51).
Як наголосив виконавчий директор ВАГ Іван Слободяник, Стратегічна сесія є дуже важливою подією для Комітету. Це можливість спільно напрацювати плани на наступний рік, чіткіше зрозуміти мету та формат діяльності Комітету, краще усвідомити важливість участі у колективній роботі на користь всій системі самоврядування України.
«Ці зустрічі не є для нас просто формальністю. Це стратегування стане частиною загальної Стратегії асоціації, яку ми плануємо ухвалити на найближчих загальних зборах, що заплановані на перший квартал 2025 року», – наголосив Іван Слободяник.
Експерти «Простору Можливостей» підготували практичні завдання та кейси для учасників заходу. Спершу фахівці відповіли на кілька запитань, щоб зʼясувати, ким бачать себе у сфері ветеранської політики в наступні три року, а потім, працюючи у підгрупах, визначали головні виклики, проблеми та завдання для громад у роботі з ветеранами і їхніми сім’ями, проаналізували специфіку роботи з партнерами у сфері ветеранської політики в Україні.
«Для чого сьогоднішня стратегія? Власне ви маєте зрозуміти для чого комітет існує, яка ваша місія та які ваші цілі, розподілити між собою функції і ролі. Також визначити напрям роботи з командою і КРІ, які мають бути за результатами роботи комітету у певному визначеному періоді» – пояснила Оксана Коляда, голова Правління ГО «Простір можливостей».
Ефективну спільну роботу Асоціації та експертів, а також необхідність її продовження відзначила координаторка Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Гальченко. За її словами, станом на зараз щонайменше 30% громад вже мають інструменти, необхідні знання і можливості, щоб впроваджувати ефективні реінтеграційні рішення для ветеранів і ветеранок.
«Фонд Відродження теж зараз в процесі написання своєї стратегії на наступні три роки. Тобто, ще три роки ми залишаємось у ветеранській сфері й навіть якоюсь мірою її розширяємо. Дуже тішить, що в нас є такі надійні партнери, які гарно співпрацюють і дійсно можуть розвивати ветеранський напрям. Напрацювання Стратсесії Комітету допоможуть нам скорегувати, доповнити та збільшити показники нашої Стратегії», – зазначила Ольга Гальченко.
Схвальні відгуки щодо проведення заходів зі стратегування отримані й від самих учасників Комітету. На думку начальника відділу соціального захисту населення Гадяцької міської ради Лесі Ільїної, поки ініціативи органів місцевого самоврядування мають не надто високий рівень. Громади потребують ще більше знань та фахової комунікації для ще більш ефективного розвитку місцевої ветеранської політики.
«Ця стратсесія допомогла побачити майбутнє. Зокрема, в чому є недопрацювання по ветеранському розвитку, що необхідно відкрити, які основні акценти та яка місія Комітету. Також ми змогли більше розібратись у функціональних обовʼязках кожного з членів Комітету» – зазначила Леся Ільїна.
Стратегічна сесія такого формату – це перша подібна подія, але в асоціації запевнили, що віднині кожного року комітети асоціації збиратимуться для оцінки зробленого та визначення цілей і задач на осяжну перспективу.
Результати стратегічної сесії після їх узагальнення будуть використані як важлива складова комплексного стратегування діяльності Асоціації на наступний рік та як фундамент для ще більш ефективної і системної роботи Комітету ВАГ з питань ветеранів.