Головна Новини ВАГ провела інформаційний захід для ОМС, присвячений темі місцевих ветеранських програм

ВАГ провела інформаційний захід для ОМС, присвячений темі місцевих ветеранських програм

by Інна Тесленко
Photo 2024 10 10 13 09 19

Всеукраїнська асоціація громад провела Третій загальноукраїнський інформаційний онлайн-захід для ОМС, на якому розібрали досвід громад та представили рекомендації експертів щодо розроблення та впровадження місцевих ветеранських програм.

На сьогодні дуже важливо вибудувати дієвий механізм, щоб кожна громада України могла успішно реалізувати інтеграцію ветеранської тематики в свою стратегію розвитку, затвердити власну місцеву ветеранську програму, створити ветеранський простір та мати кваліфікованих фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.

«Ми бачимо, що тема впровадження ветеранської політики на місцях є дуже актуальною. Поки держава, зі свого боку, запускає національну стратегію для ветеранів і ветеранок, громадам нічого не заважає також планувати свою роботу. І завдяки експертній підтримці, порадам, допомозі, скеруванню від усіхучасників цього процесу, громади зможуть забезпечити своїм ветеранам гідне повернення та гідну реінтеграцію», – зазначила Ольга Гальченко, програмна координаторка Міжнародного фонду «Відродження».

Як наголосили  експерти ГО «Простір можливостей», для впровадження ветеранських програм на місцях важливо змінювати сам принцип підходу до ветеранської політики, щоби вона дійсно відповідала реальним потребам ветеранів та отримати переваги від їх залучення у життя громади.

Кожна місцева ветеранська програма повинна будуватись, спершу, на заходах для відновлення фізичного і психологічного стану ветеранів і ветеранок, і далі – на створенні необхідних умов для їх успішної реінтеграції у життя громади. Щоби врешті кожен захисник міг повернутися до активного економічного, соціального, культурного, громадського, сімейного життя.

Типову «Програму супроводу та взаємодії з ветеранами і членами їхніх родин» презентував громадам Ярослав Павловський, член Правління ГО «Простір можливостей». Цю типову програму можуть використовувати ОМС як зразок, в якому означені ключові акценти для місцевої програми. Презентацію можна подивитись тут (bit.ly/3zJ0Sej).

«Ця програма – це продукт нашої спільної взаємодії, як під час виїзних стратегувань на місцях, так і під час розбирання окремих кейсів. Звісно, громади діють на свій розсуд, але цей досвід точно менший від сукупного. Ви можете взяти цю типову програму за основу при роботі над своїми документами» заявив Ярослав Павловський
  

Також в рамках заходу  ОМС мали можливість поділитись власним досвідом вже розроблених та впроваджених місцевих програм у громадах, а експерти одразу ж надавали рекомендації щодо їх вдосконалення з урахуванням презентованої типової програми. Такий формат виявився вдалим і продуктивним – про це свідчить той факт, що абсолютна більшість учасників заходу залишалися в онлайні аж до його завершення.

Свої ветеранські програми на заході презентували окремі пілотні ОМС ветеранського проєкту, а також ОМС, фахівці з яких беруть участь у роботі Комітету ВАГ з питань ветеранів – Лисецька селищна рада (Івано-Франківська область), Терешківська сільська рада (Полтавська область), Захарівська селищна рада (Одеська область), Зміївська міська рада (Харківська область), Савинська селищна рада (Харківська область), Білоцерківська міська рада (Київська область), Хмільницька міська рада (Вінницька область).

 «Ми, як команда експертів нашої організації «Простору можливостей» спільно з ВАГ та  Міжнародним фондом «Відродження», як і обіцяли впродовж останнього року були весь час на зв’язку з громадами. Наша співпраця мала і буде мати своє продовження у вигляді розробки методик, супроводу, консультування у сфері ветеранських справ. Нам потрібно розвиватися», – Оксана Коляда, голова Правління ГО «Простір можливостей».

Як зазначив, директор з розвитку – заступник виконавчого директора ВАГ Ігор Абрам’юк, рівень інтересу до ветеранської тематики є високим і сталим, адже на Третій інформаційний захід знову зареєструвалось майже 1000 учасників, з них – понад 700 взяли участь онлайн. А отже, асоціація, розвиваючи цей важливий напрям своєї діяльності – на правильному шляху.

Нагадуємо, проведений захід є складовою частиною проєкту «Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики». Всеукраїнська асоціація громад реалізує проєкт за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з ГО «Простір можливостей».

Відеозапис заходу – за посиланням https://youtu.be/dSHwZkHRXVI

Типова Програма супроводу та взаємодії з ветеранами і членами їхніх родин – у доданому файлі bit.ly/3zJ0SEj

Читайте також