Головна Новини ВАГ підтримує децентралізацію спортивної галузі

ВАГ підтримує децентралізацію спортивної галузі

by Інна Тесленко

Всеукраїнська асоціація громад взяла участь у зустрічі з Міністром молоді та спорту України Матвієм Бідним за участі заступника Міністра розвитку громад та територій України Олексія Рябикіна, де сторони обговорили концепцію реформи спортивної галузі та необхідність зміни підходів до реалізації державної політики у сфері фізичної культури та спорту.

Зокрема, ВАГ представляли три члени правління – Перший заступник Голови ВАГ, депутат Немішаївської селищної ради (Київська область) Сергій Замідра; голова Дніпропетровського обласного відділення, Магдалинівський селищний голова  Володимир Дробітько; Голова Донецького обласного відділення, Нікольський селищний голова Василь Мітько та директор з розвитку-заступник виконавчого директора ВАГ Ігор Абрам’юк.

Photo 2025 01 09 13 25 45

Матвій Бідний представив аналіз поточного стану спортивної галузі, кращі європейські практики розвитку масового та професійного спорту, а також окреслив напрямки реформування спортивної сфери.

Так, одним із головних елементів є впровадження системи громадських спортивних клубів. Планується створити прозору систему, яка сприятиме створенню та розвитку громадських спортивних клубів, забезпечить їхню підтримку в громадах. Вони стануть фундаментом для розвитку дитячого, масового, адаптивного спорту, а також дадуть можливості для пошуку та розвитку спортивних талантів.

Наша Асоціація загалом готова підтримати ідеологію запропонованої реформи, проте водночас ми рекомендуємо  міністерству якомога швидше винести на обговорення необхідну нормативну базу (проєкт закону та підзаконних актів) і відповідні фінансові розрахунки щодо того, як запропоновані зміни вплинуть на управління спортивною сферою на місцевому рівні та на місцеві бюджети.

«Нинішня система, по суті, є фрагментарними залишками радянської системи. Реформа ж передбачає децентралізацію системи управління спортом. Окрім впровадження громадських спортивних клубів, пропонується, що федерації спорту отримають більше повноважень, зокрема щодо призначення тренерів. Профільне міністерство, зі слів міністра, щороку підписує 10 тисяч наказів, що є зайвим та непродуктивним навантаженням на орган, який мав би визначати політику», – розповів Ігор Абрам’юк.

Нова система буде потенційно налаштована не на те, щоб відбирати людей, які можуть рухатися до спорту високих досягнень (як нинішня), а надавати можливості для заняття спортом всім охочим, які не прагнуть професійно займатися спортом, але мають бажання вести активний спосіб життя і бути членами спортивної спільноти, додав він.

За словами Володимира Дробітька, наразі потрібна чітка та ефективна робота над відповідним законопроєктом разом з всеукраїнськими асоціаціями громад.

Тож сторони домовилися поглиблювати співпрацю та комунікацію, а також домовились організувати розʼяснювальну роботу у територіальних громадах. Це сприятиме належному сприйняттю з боку ОМС та, відповідно, планомірному впровадженню нових підходів до розвитку спортивної галузі, насамперед – масового спорту.

Читайте також