Головна Новини ВАГ долучилась до обговорення посилання багаторівневого врядування та місцевої демократії для підтримки відновлення України

ВАГ долучилась до обговорення посилання багаторівневого врядування та місцевої демократії для підтримки відновлення України

by Інна Тесленко

Всеукраїнська асоціація громад долучилась до урочистого засідання з нагоди початку нового проєкту Ради Європи «Посилення багаторівневого врядування та місцевої демократії для підтримки відновлення України», а також до круглого столу із всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування щодо Реєстру збитків для України.

Проєкт має на меті посилити багаторівневе врядування та місцеву демократію в Україні в умовах війни та в післявоєнний період через удосконалення законодавчої бази, підвищення якості місцевого та регіонального врядування, а також впровадження демократичних інноваційних механізмів, що ґрунтуються на правах людини та принципах відкритого врядування.

Завдяки поглибленій співпраці з громадянським суспільством, органами державної влади, місцевого самоврядування та їх асоціаціями проєкт також сприятиме відновленню України й процесам євроінтеграції через розвиток учасницької демократії та зміцнення довіри громадян до демократичних інституцій.

Як зазначив під час свого виступу голова Всеукраїнської асоціації громад Володимир Кучма, децентралізаційна реформа стала поштовхом для сільських, селищних та міських громад, аби вони повірили в себе і стали на шлях розвитку, стали членами європейської спільноти.

Попри складні часи війни, зауважив Володимир Кучма, жодна громада не опустила руки, а продовжила активно та віддано працювати. Водночас Всеукраїнська асоціація громад об’єднала невеликі громади у велику потужну силу, сприяла їхній згуртованості та підтримці з першого дня.

Зі свого боку виконавчий директор ВАГ Іван Слободяник зазначив, що реформа децентралізації – це, безумовно, успішна реформа. Проте вона має продовжуватися і насамперед в частині ресурсної децентралізації, що дозволить  посилити спроможність громад. Також має продовжуватися багаторівневе врядування, наприклад в питанні адміністрування місцевих податків і зборів.

«Насправді роль Ради Європи в цьому питанні важко переоцінити. Ви завжди буде дороговказом і маяком, що даватиме орієнтир до певних стандартів і принципів організації місцевого самоврядування», – наголосив він.

Наразі у сфері місцевого самоврядування накопичилась низка питань і Всеукраїнська асоціація громад сформувала їх у вигляді законодавчого порядку денного. Це 15 різних законопроєктів, які потрібно прийняти, або змінити, або не допустити їх ухвалення, повідомив Іван Слободяник.

Відповідно, на вимогу асоціації нещодавно у ВРУ було утворено міжфракційне депутатське об’єднання «Голос громад», яке, власне, надає підтримку цих ініціатив.

«Ми підтримуємо меседж Ради Європи про необхідність оновлення концепції реформування місцевого самоврядування. Це дійсно певний суспільний договір, який має бути укладений між місцевим самоврядуванням та центральною владою.

І тут нам важлива підтримка Ради Європи, щоб всі ці процеси відбувались за принципами Хартії місцевого самоврядування, традиціями демократичної європейської спільноти», – підсумував виконавчий директор ВАГ.

Читайте також