В Україні запустили Центр підтримки громад, створений задля експертної допомоги громадам у реалізації нових інструментів ветеранської політики.
Центр відкрився у межах проєкту ГО «Простору можливостей», партнером у якому є Всеукраїнська асоціація громад. Проєкт буде реалізовано за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Центр надаватиме професійну супервізійну підтримку громадам при розробці та здійсненні ними ветеранської політики на місцях, а також забезпечить якісну комунікацію з громадами з питань впровадження ветеранських політик у регіонах, популяризація нових інструментів реінтеграції ветеранів, допомога у їх реалізації.
Серед ключових питань, з якими працюватимуть експерти Центру:
– як впровадити посаду “фахівець супроводу ветеранів та демобілізованих осіб?”
– як відкрити ветеранський простір?
– які потреби і запити у ветеранів та ветеранок?
– як працювати з цією цільовою групою?
– що таке ветеранська політика?
– які дієві інструменти реалізації ветеранської політики у громадах?
– як розробити та впровадити місцеву ветеранську програму?
До обов’язків експертної групи Центру входитиме?
- збір інформації та аналітика
- стратегування у громадах
- навчання лідерів органів місцевого самоврядування, фахівців громад
- інформаційно-консультаційні послуги
Для роботи Центру створено багатофункціональне комплексне цифрове рішення (чат-бот). Він здійснюватиме первинну ідентифікацію потреб, допомагатиме у перенаправленні, а також консультуватиме громади з окремих питань реалізації проекту “фахівець із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб”.
Як розповіла під час пресконференції керівниця проєктів ГО «Простір можливостей», ексміністерка у справах ветеранів у 2019-2020рр. Оксана Коляда, лише за останні два тижні ГО «Простір Можливостей» отримала понад 500 запитів від громад.
«Як написати місцеву ветеранську програму, як відкрити ветеранський простір, як працевлаштувати фахівця супроводу ветеранів і куди тощо. Розуміючи, що комунікація має бути швидшою і ефективнішою, ми прийняли рішення про відкриття нового структурного підрозділу Простір Можливостей – Центр підтримки громад», – повідомила вона.
Директор з розвитку – заступник виконавчого директора ВАГ, Ігор Абрам’юк зазначив, що створення Центру стало логічним продовженням проєкту «Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики», який ВАГ реалізовувала впродовж поточного року у партнерстві з ГО «Простір можливостей» та у взаємодії з Міністерством у справах ветеранів за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Пілотування роботи з дванадцятьма пілотними громадами показало, що потрібне комплексне рішення для всієї системи – саме таким рішенням і є Центр підтримки громад.
Для ВАГ таке партнерство і такий формат співпраці є оптимальним, оскільки асоціація прагне у кожній сфері мати рішення для всієї системи, а не тільки для окремих громад. Це дозволити ВАГ зосередитись на допомозі партнерам у максимальному охопленні громад та у колективній експертизі із залученням Комітету ВАГ з питань ветеранів.
Ігор Абрам’юк зауважив, що у ветеранському напрямі Всеукраїнська асоціація громад працює зі всіма 1469 громадами, а не лише зі своїми 911 членами, оскільки політика є наскрізною і такою, де фактично немає розбіжностей у інтересах різних громад. Ветеранський напрям для ВАГ залишається пріоритетним, а отже пріоритетним є і партнерство у новоствореному Центрі підтримки громад.
Більше про Центр підтримки громад дивіться тут https://bit.ly/4fMhxXf