Адаптація захисників до мирного життя дуже непростий процес, тож у Буштинській селищній територіальній громаді на Закарпатті відкрили спеціалізований «ЦНАП як карʼєрний центр для ветеранів». Ця ініціатива створена спеціально для ветеранів війни та їхніх родин, щоб допомагати їм у соціальній адаптації, професійному розвитку та економічному становленні.
Завдяки новій практиці ветерани, які звернуться у ЦНАП, зможуть не тільки розв’язувати адміністративні питання, а й отримати підтримку для створення власного бізнесу або підвищення кваліфікації. У кінцевому результаті ветеран може знайти нові професійні можливості, а громада отримує активних учасників місцевої економіки, готових розвивати підприємницьку діяльність і створювати нові робочі місця.
Програма орієнтована на всіх ветеранів війни, а також їхні родини, які мають ідеї та бажання розвиватися, але потребують допомоги у пошуку грантового фінансування, написанні заявок або здобутті нових навичок.
Що включає практика?
1. Інформація про доступні гранти. Ветерани зможуть дізнатися про національні, місцеві та міжнародні програми фінансування для розвитку бізнесу та професійного зростання.
2. Консультації з підготовки грантових заявок. Фахівці допомагають ветеранам визначитися з грантовими програмами, що відповідають їхнім цілям, а також розробити бізнес-план та підготувати заявку для отримання фінансування.
3. Тренінги та майстер-класи. Для ветеранів регулярно проводять навчання з цифрової грамотності, фінансового планування та написання грантових заявок, щоб ветерани могли впевнено розпочинати проєкти й вести бізнес.
4. Менторська підтримка. Ветерани мають можливість скористатися індивідуальною підтримкою менторів, які допоможуть їм під час реалізації проєктів, від перших кроків до досягнення реальних результатів.
5. Платформа для пошуку грантів. ЦНАП створює базу даних доступних грантових програм для ветеранів, що постійно оновлюється, і до якої можна звернутися як онлайн, так і під час відвідування ЦНАП.
Завдяки впровадженню цієї практики збільшуються можливості працевлаштування ветеранів, також ветерани отримають реальні інструменти для створення та розвитку бізнесу, що підвищить їхню економічну незалежність.
ЦНАП стає тим місцем, де ветерани можуть не лише отримати адміністративну підтримку, але й стати активною частиною громади, застосовуючи свої знання та досвід для спільного розвитку. Тобто, формується позитивний імідж ЦНАПу як центру підтримки ветеранів і це формує довіру до ЦНАП та сприяє розширенню його соціальної ролі.
Також завдяки реалізації програми ЦНАП налагоджує співпрацю з підприємствами, навчальними центрами, громадськими організаціями, що підтримують ветеранів і готові сприяти їхньому професійному розвитку та стажуванню. Це сприяє розвитку стійкої мережі підтримки ветеранів у громаді.
Дуже важливо усвідомити, яка це в майбутньому користь для самої громади – створення нових підприємств і залучення фінансових ресурсів коштом грантів. Це все зрештою покращить якість життя всіх мешканців.