У результаті завершення реформи управління державними сільгоспземлями державний бюджет щороку може отримувати 8 млрд грн від оренди земельних ділянок. Це сприятиме розвитку аграрного бізнесу та економіки, зростанню податкових надходжень та створенню робочих місць.
Про це розповів генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський під час вебінару «Земельний банк: можливості для місцевих аграріїв та переваги для громад», який проводила Всеукраїнська асоціація громад в межах «Програми підтримки продовольчої безпеки «Згуртовані громади», яку ВАГ реалізовує за підтримки Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.
«Якщо брати середню вартість суборенди землі, а це близько 10 тис. грн, маючи 806 тис. га державних земель, можемо отримати 8 млрд грн щороку», – пояснив розрахунок Ярослав Ярославський.
Він наголосив на тому, що проєкт «Земельний банк» відкриває для аграріїв можливість орендувати державні землі на прозорих та конкурентних засадах через онлайн-аукціони в системі «Прозорро.Продажі». Але найголовніше, що в результаті аукціонів орендувати землю може кожен, але при цьому земельні ділянки нікому не передаються, а залишаються у власності держави, адже «Земельний банк» на 100 % належить державі.
Результатом цієї реформи також стане перехід ще одного державного сектора в прозоре конкурентне, відкрите поле через проведення аукціонів суборенди в системі «Прозоро. Продажі».
«Це також про довгострокове планування бізнесу завдяки запровадженню тривалого періоду суборенди, виведення з тіні понад 800 тис. га земель, які не мали системного підходу до управління ресурсами та були об’єктами корупції», – наголосив гендиректор «Державного земельного банку».