На сьогодні потрібно оптимізувати первинну документацію фахівця з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.
Таку проблему порушили учасники Комітету з питань ветеранів Всеукраїнської асоціації громад.
Саме ці документи (первинна анкета, документи на участь у програмах підтримки) фахівець використовує при першій зустрічі з ветераном\ветеранкою.
Наразі у громадах є непоодинокі випадки відмови ветеранів підписувати ці документи, адже це займає багато часу й ветеран уникає цієї бюрократичної процедури.
Члени Комітету ВАГ порушили дане питання та напрацьовують пропозиції до Мінветеранів щодо вирішення проблеми.
Наша мета – зробити отримання послуг ветеранами у громадах зручним та доступним процесом, а також зменшити час на заповнення документів.
Застосування цих заходів дозволить оптимізувати процес ведення первинної документації, підвищити ефективність роботи фахівців з супроводу ветеранів та забезпечити якісну підтримку ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Нагадаємо, що в Україні стартував проєкт «Громади – ветеранам: підвищення спроможності системи ОМС у ветеранській сфері-2025».
Цей проєкт є фактичним продовженням проєкту ВАОМС “Всеукраїнська Асоціація громад” (далі – ВАГ, Асоціація) “Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики”, який був реалізований у 2024 році. Для проєкту важливо розвинути напрацювання та поширити практики, які були напрацьовані за рахунок публічних активностей ВАГ та Комітету ВАГ з питань ветеранів для територіальних громад України.
Мета проєкту – розвинути інституційну спроможність у ветеранській сфері Всеукраїнської Асоціації громад та налагодити постійно діючий механізм колективної роботи фахівців ОМС, експертів, представників ветеранських спільнот над ветеранською проблематикою на майданчику Комітету ВАГ з питань ветеранів; підвищити поінформованість і фаховість голів громад та фахівців з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб у питаннях впровадження ветеранської політики на місцевому рівні шляхом реалізації комплексу організаційних, інформаційно-ознайомчих та комунікаційних заходів та обміну успішними практиками; поширити напрацювання – як власні, так і партнерів; забезпечити адвокацію експертних пропозицій до державної політики та законодавства, заснованих на найкращих локальних рішеннях.