Головна Новини Олена Шуляк: Однією з ключових складових розвитку громад є активізація місцевого самоврядування

Олена Шуляк: Однією з ключових складових розвитку громад є активізація місцевого самоврядування

by Інна Тесленко

На сьогодні однією з ключових складових розвитку громад є активізація місцевого самоврядування. Громади можуть залучати міжнародні гранти, працювати над проєктами з відновлення інфраструктури і навіть реалізовувати соціальні програми.

Про це розповіла народна депутатка України, голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк під час форуму «Розвиток громад в умовах війни», який було організовано ВАГ за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у межах проєкту «Програма підтримки продовольчої безпеки «Згуртовані громади».

«Розвиток громад під час війни – це про стійкість і переосмислення. Коли навколо хаос, наші громади будують, відновлюють і об’єднуються. Сьогодні місцеве самоврядування – не просто чиновники, а активні мешканці, які беруть відповідальність за відновлення і розвиток своїх міст та сіл», – зазначила вона.

За словами Олени Шуляк, війна виявила силу наших громад. Люди об’єднуються, створюють волонтерські ініціативи, допомагають один одному та працюють над відновленням своїх міст і сіл. Це не лише про виживання, а й про відновлення і розвиток. Місцеві жителі стають активними учасниками процесів, які раніше вважалися справою лише чиновників, зауважила народна депутатка.

«Проте на одному ентузіазмі далеко не поїдеш. Наша реформа децентралізації, яка ще нещодавно здавалася суперуспішною, сьогодні вже виглядає буденністю, а завтра може стати застарілою. Час невблаганний, і зміни повинні випереджати його, а не, як у нашому випадку, запізнюватися на роки», – переконана вона.

Розподіл повноважень і податки — це топ-питання для органів місцевого самоврядування та держави, зазначила Олена Шуляк і додала, що деякі законопроєкти, які мають їх вирішити, роками не рухаються в парламенті через ряд, в основному, суб’єктивних причин.

«Лише необхідність інтеграції України до ЄС та дотримання норм Європейської хартії місцевого самоврядування підштовхують деякі ініціативи вперед. Це одночасно і сумно, і обнадійливо. Тому ми повинні не зупинятися на досягнутому, не чекати, не озиратися назад, а працювати в тих умовах, які маємо сьогодні, і знаходити можливості. Адже, попри труднощі, саме в нашій здатності адаптуватися і змінюватися криється справжня сила громади», – підсумувала Олена Шуляк.

Читайте також