За роки війни українські громади стали міцним фундаментом для країни і вистояли, а наші мери навчилися кризовому менеджменту.
Про це заявив Опішнянській голова, очільник Полтавського обласного відділення Всеукраїнської асоціації громад Микола Різник під час панелі «Розширення можливостей муніципалітетів і регіонів – Розширення можливостей на місцевому рівні» в межах Ukraine Recovery Conference.
За його словами, на сьогодні громади є надзвичайно інституційно спроможні та готові до відновлення.
«Ми не просто готові, ми вже давно розпочали цей процес попри те, що в нас над головами літають ракети. Ми розуміємо, що росія хоче відкинути нас на роки назад в розвитку, знищуючи нашу інфраструктуру енергетику і людей. Тому наша громада вже зараз думає, як ми будемо жити після війни», – сказав він.
Як розповів Микола Різник, під час війни Опішнянська громада створила прибуткове аграрне комунальне підприємство, яке вирощує овочі в теплицях і приносить прибуток громаді.
«Також ми відродили комунальне гончарне підприємство, яке виробляє традиційну українську кераміку «Опішнянська Артіль». Під час війни до нас їдуть іноземні туристи, бо ми – столиця українського гончарства і зберігаємо та відроджуємо українські традиції. Адже ми воюємо за збереження нашої культури і для нас це дуже важливо», – наголосив голова громади.
Він подякував європейським партнерам і зокрема Німеччині за допомогу і підтримку України, зокрема реформи місцевого самоврядування.

Водночас Микола Різник під час свого виступу зауважив про проблеми, з якими наразі стикається громада: енергетичні, екологічні, поводження зі сміттям. Також він наголосив на важливості збереження процесів децентралізації, необхідність будувати нові обʼєкти інфраструктури, а не ремонтувати старі.
«Ми не хочемо бути бідним сусідом, ми хочемо бути партнерами, тому доступ до європейських грантів та фондів важливий вже зараз. Спроможні і сильні громади в Україні це щит і гарантія безпеки в Європі», – сказав він.