7 грудня 2013 року Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад вступила до NALAS

Президент NALAS – Антон Першак – мер муніципалітету Тржинь (Trzin), Словенія, член Правління Асоціації муніципалітетів Словенії особисто привітав членів української делегації зі вступом до NALAS. Усі країни мережі одностайно проголосували за це рішення.

Розгляд питання про вступ ВАССР до мережі асоціацій органів місцевого самоврядування Південно-Східної Європи розглядали під час засідання Координаційного комітету 5-7 грудня у Словенії в м.Любляни. Делегація у складі Голови Асоціації Миколи Фурсенка, заступника Голови – Керівника Виконавчої дирекції ВАССР Вадима Івченка та заступника Керівника Виконавчої дирекції ВАССР Наталії Ключник обговорювали перспективи подальшої співпраці з організацією.

Основні акценти  подальшої співпраці орієнтовані на вивчення досвіду інших асоціацій органів місцевого самоврядування країн – членів  NALAS щодо консультацій з урядом та лобіювання інтересів місцевого самоврядування. Велика увага буде приділена обміну досвідом в сфері становлення місцевого самоврядування та розвитку територіальних громад, вивчення досвіду підготовки до вступу в Європейський Союз.

         Нині до складу мережі входять 16 асоціацій ,які представляють близько 9000 органів місцевого самоврядування. NALAS сприяє процесам децентралізації, узгодженню та стабілізації процесів в регіоні, що відповідно посилює інтеграцію в цілому регіоні. Разом із тим, організація ініціює та реалізує міжнародні ініціативи своїх членів, допомагає асоціаціям представляти органи місцевого самоврядування перед центральними урядами. Окрім того, NALASнадає послуги місцевого самоврядування для забезпечення потреб регіону через Центр знань для розвитку органів місцевого самоврядування Південно-Східної Європи.