НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ СІЛЬСЬКИМИ ТЕРИТОРІЯМИ»

12 грудня Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад провела науково-практичну конференцію «Організація системи безперервної освіти місцевих органів управління сільськими територіями».

            Під час заходу обговорювалися питання організації безперервної освіти місцевих органів управління сільськими територіями, роль дорадництва та сільських і селищних голів в управлінні сільськими територіями та інші..
Україна стоїть напередодні запровадження глобальних реформ системи місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою і земельних відносин, охорони здоровя та освіти, запровадження нових форм організації господарювання в аграрному секторі економіки.

             Найбільш складно вони проходитимуть в сільській місцевості, в якій розташовано 27243 села, 1207 селищ, проживає одна третина всього населення України у більше, як 11000 територіальних громадах.

            Децентралізація влади, розширення повноважень органів місцевого самоврядування і підвищення відповідальності за розвиток територій потребуватиме якісно нового рівня фахової підготовки службовців органів місцевого самоврядування в сільській місцевості.

            Посилюватиметься самостійність місцевого самоврядування в управлінні сільськими територіями. Для сільських, селищних рад з’явиться можливість та виникне необхідність самостійно визначати політику в різних сферах життєдіяльності територіальної громади, села.

            Україна проголосила одним із пріоритетних напрямів суспільно-політичного розвитку формування громадянського суспільства. Це викликатиме суттєві зміни у відношеннях між територіальною громадою сільських територій та сформованими нею органами місцевого самоврядування.

            Мають відбутися суттєві зміни взаємовідносин між сільським жителем та сільською владою. Важливою функцією стане створення умов для прояву усіх видів активності і визначення механізмів участі територіальної громади у вирішенні сільських проблем.

             Сільська, селищна рада стане виконувати не тільки оперативне завдання управління територією. Вона має бути і організатором життя територіальної громади, її лідером, інтелектуальним центром.

            Запропонована Система безперервної освіти покликана формувати широке бачення, соціальну компетентність кожної посадової особи в органах місцевого самоврядування і одночасно забезпечувати спеціалізацію в кожній сфері управління сільською територією.