У 2014 році Уряд посилить фінпідтримку заготівельних кооперативів

У 2014 році Уряд планує забезпечити сільгоспвиробників прямою та непрямою фінансовою підтримкою. Так, у проекті бюджету на 2014 рік передбачено кошти для дрібнотоварних виробників та одноосібників, зокрема, які займаються тваринництвом. Окрім того, планується зберегти податкові пільги, які цьогоріч допомогли акумулювати в аграріїв близько 19 мільярдів гривень. Про це Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк розповів в ефірі телеканалу «Рада».

«Проект кошторису готовий і переданий до Верховної Ради. Що стосується аграрного сектору, то він є одним з пріоритетних напрямків. Так, окрім прямої фінансової підтримки сільгоспвиробників планується зберегти й непряму, яка є дуже важливою. Адже це суттєва допомога для аграріїв», ? зазначив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, непряма підтримка сільгоспвиробників забезпечується дією таких режимів, як фіксований сільськогосподарський податок та спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість.

«Зниження податкового навантаження за рахунок дії фіксованого податку дало можливість сільгоспвиробникам у 2013 році закумулювати близько 3,5 мільярда гривень. А підтримка аграріїв за рахунок спеціального режиму оподаткування ПДВ у цьому році склала близько 15 мільярдів гривень», ? зазначив глава відомства.

Що ж до прямої фінансової підтримки, то, за словами Миколи Присяжнюка, вона стосуватиметься дрібнотоварних виробників, одноосібників, розвитку заготівельних кооперативів, тваринництва. Окрім того, Міністр додав, що у травні наступного року бюджет буде коригуватися.

 

Прес-служба Мінагрополітик