Зустріч із віртуальную місією Всесвітньої продовольчої організації ООН (ФАО)

Зустріч із віртуальную місією Всесвітньої продовольчої організації ООН (ФАО)

В рамках віртуальної місії Всесвітньої продовольчої організації ООН (ФАО) в Україні було проведено зустріч із Всеукраїнською асоціацією громад.

Ключое завдання місії – оцінка поточного стану та визначення перспективних напрямів підтримки дрібних землевласників та здійснення земельної реформи в Україні.

Місія здійснює детальний аналіз урядових, міжнародних та громадських ініціатив щодо розвитку земельних відносин та новел у земельному законодавстві.

Темою обговорення став спектр питань, пов'язаних із розвитком ринкових земельних відносин, земельною децентралізацією, просторовим плануванням використання земель, консолідацією сільськогосподарських земель, посиланням ролі місцевого самоврядування, а також потенційної підтримки з боку ФАО у відповідних сферах.

Ескперт із землекористування Максим Горган наголосив про важливу роль інституцій громадянського суспільства у побудові прозорого та справедливого ринку землі, необхідності здійснення консолідації земель для забезпечення сталого землекористування, забезпеченні належного захисту прав власності та доступу до землі для дрібних господарств та сімейних ферм.

Участь від Всеукраїнської асоціації громад брав Іван Фурсенко.

Асоціація запропонувала ФАО допомогти у розробці законодавства відповідно до міжнародних стандартів у частині консолідації земельних ресурсів.

У результаті зустрічі домовилися про подальшу співпрацю.