Всеукраїнська асоціація громад
  • Головна
  • ПРО АСОЦІАЦІЮ
    • Про ВАГ
    • Пріоритети ВАГ
    • Експертний простір ВАГ
    • Правління ВАГ
    • Умови вступу
  • Новини
    • Дайджест
  • ПРОЄКТИ
    • Згуртовані громади
    • Насіння перемоги
    • Громади-ветеранам
  • Навчальні матеріали
  • КОНТАКТИ
  • Законодавчі пріоритети
  • English
НовиниНовини ВАГНовини громадТОП

ВАГ допомогла врятувати з-під обстрілів на Донеччині майже 200 кіз унікальної породи

by Інна Тесленко 18 Червня, 2025
written by Інна Тесленко

Всеукраїнська асоціація громад організувала перевезення майже 200 кіз домашньої ферми «Ого-го кози-кози» з-під обстрілів на Донеччини до Львівщини. Це стало можливо завдяки проекту «Згуртовані громади», що реалізується за підтримки американського народу, надану через Програму АГРО.

Ферма працювала в селі Комарської сільської громади Волноваського району Донецької області впродовж трьох років війни. Проте останнім часом, коли обстріли посилились, власники зважились на переїзд.

«Ми довго вагались, чи переїжджати чи ні. Але коли вже почались дуже сильні обстріли, ми вирішили «стрибнути в останній вагон» і виїхати. З логістикою спочатку було складно. Перевізники відмовлялись везти кіз. Але завдяки Всеукраїнській асоціації громад та проекту «Згуртовані громади»  ми  знайшли, куди перевезти ферму – у Дрогобич. Нас перевозили харківські водії, які не побоялись приїхати попри небезпеку», – розповіла власниця ферми пані Лариса.

За її словами, завантажувати кіз ще й під час обстрілів було нелегкою справою.

«Це ж кози: одну заведеш, заводиш другу – так перша вже вибігла», – сміється власниця ферми.

Проте всіх кіз вдалось перевезти без проблем, навіть з поповненням – прямо в дорозі народилось одне козеня – ламанча.

Сама власниця ферми пані Лариса – з Донецька і вже втікала від війни у 2014 році. Тоді власне і створила на новому місці козину ферму. Займаються  виведенням кіз української коротковухої породи, а також унікальної породи карликова ламанча.

Всі тварини знаходять в доброму стані і гарних умовах. Подбавши спершу про підопічних, наразі сім’я власників ферми приступила до пошуку житла для себе. 

18 Червня, 2025 0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
НовиниНовини ВАГНовини громад

ВАГ на Всеукраїнському діалозі “Громади-ветеранам” запропонувала вдосконалити систему супроводу ветеранів

by Інна Тесленко 12 Червня, 2025
written by Інна Тесленко

У Всеукраїнській асоціації громад наголосили на необхідності оптимізовувати процедури прийому ветеранів фахівцями з супроводу.

Про це розповів директор з розвитку – заступник виконавчого директора ВАГ Ігор Абрам’юк, який взяв участь у панельній дискусії “Панель готовності громад. «Зустрічаємо ветеранів в громаді. Що працює, що потрібно змінювати»” у межах щорічного Національного діалогу “Громади – ветеранам”, організатором якого є ГО “Простір можливостей”.

«Всі говорять про те, що потрібно спрощувати форми, які повинен заповнювати ветеран, звернувшись до фахівця з супроводу. На прийом ветерана йде багато часу, бюрократичні процедури мають бути змінені. У перспективі ветеранів буде багато, то чи зможе система впоратися з навантаженням? Треба оптимізувати первинну документацію та впроваджувати диджиталізацію в ці процеси. Усі ці пропозиції ми зараз формулюємо і будемо направляти до Мінветеранів», – сказав представник ВАГ.

Також він окреслив інші проблеми, зокрема, проблему з навчанням фахівців (тільки чверть фахівців на цей момент пройшли навчання) та проблему підвідомчості: фахівці працюють у різних за профілем комунальних закладах, насамперед соціального спрямування, але ветеранська політика є наскрізною і не може бути підпорядкована жодній секторальній політиці. 

Асоціація буде й надалі відслідковувати дієвість запроваджених державою інструментів та програм, ініціювати, за потреби, зміни до нормативної бази та спонукати владу до ухвалення правильних рішень, спрямованих на вдосконалення ветеранської політики. 

 «Бо ми впевнені, що – з поваги до тих, хто воює і на честь тих, хто поліг – ветеранська політика на всіх рівнях мусить бути максимально якісною, комплексною і дієвою», – підсумував Ігор Абрам’юк.

504377036 23980443314918753 8686093756668799389 n
503753486 23980443968252021 1429964892818076155 n

Всеукраїнська асоціація громад вже традиційно долучається до щорічного Національного діалогу “Громади – ветеранам”. Четвертий Діалог відбувся днями у Івано-Франківську, де Всеукраїнська асоціація громад виступила організаційним партнером та забезпечила участь у Діалозі представників майже 100 громад – це голови громад, керівники та фахівці профільних підрозділів ОМС, у т.ч. учасники Комітету ВАГ з питань ветеранів. 

«Наша Асоціація об’єднує понад 900 громад з центрами у селах, селищах і малих містах. Ми завжди себе позиціонували як асоціація малих громад, але у нашій новій Стратегії ми зафіксували нове позиціювання, оскільки  ми, власне, є асоціацією великих громад – громад з великою територією, громад, які мають велике значення для стійкості держави, її історії та її майбутнього. До того жільшість ветеранів якраз живуть саме в таких громадах. Ми постійно працюємо над підвищенням спроможності громад і дивимось, що потрібно змінювати та вдосконалювати у різних сферах діяльності ОМС. У ветеранській сфері наразі необхідно оптимізовувати роботу системи фахівців із супроводу ветеранів, про що ми говорили з членами Комітету ВАГ з питань ветеранів під час засідання, яке відбулося напередодні», – зазначив він.

Ветеранська політика є незмінним пріоритетом для Асоціації.  Для того, щоб впливати на політику, ВАГ розширює інструментарій впливу. Зокрема, нещодавно у Верховній Раді було створено міжфракційне об’єднання «Голос громад», через яке власне і буде здійснювати вплив на рішення законодавців.

Вже другий рік ВАГ розвиває ветеранський напрям у партнерстві з ГО «Простір Можливостей» за фінансової підтримки МФ «Відродження». У результаті такої співпраці вже напрацьовані методичні рекомендації по розробці місцевих програм, а за результатами пілотування наші партнери реалізували ідею щодо створення Центрупідтримки громад – щоби охопити всю систему ОМС.

Також у ВАГ працює профільний комітет, який є органом колективної експертизи, майданчиком для обміну знаннями, досвідом і для формування позиції асоціації – саме через діяльність Комітету асоціація здатна предметно впливати на державну політику.  

12 Червня, 2025 0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
НовиниНовини ВАГНовини громад

Всеукраїнська асоціація громад доставила чергову партію допомоги до мешканців Нікольської громади

by Інна Тесленко 12 Червня, 2025
written by Інна Тесленко

Всеукраїнська асоціація громад доставила чергову партію допомоги до мешканців Нікольської громади.

Проєкт «Згуртовані громади», який ВАГ реалізує за підтримки американського народу, продовжує свою роботу з метою підтримки тих, хто цього потребує. Завдяки Гуманітарній Новій пошті вкотре забезпечується доставка посилок з гуманітарною допомогою в різні куточки нашої України.

Цього разу з м. Дніпро було відправлено 139 посилок мешканцям Нікольської громади, які опинилися в складних життєвих умовах, повʼязаних з тимчасовою окупацією громади.

12 Червня, 2025 0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
НовиниНовини ВАГНовини громадРеінтеграція ветеранів

У ВАГ напрацювали пропозиції до Мінветеранів щодо спрощення процедур прийому ветеранів фахівцями з супроводу

by Інна Тесленко 12 Червня, 2025
written by Інна Тесленко

Комітет Всеукраїнської асоціації громад із питань ветеранів на своєму черговому засіданні, що відбулося у межах проєкту «Громади – ветеранам: підвищення спроможності системи ОМС у ветеранській сфері», напрацював пропозиції для спрощення процедури прийому ветерана/ки фахівцем з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб, в т.ч. оптимізації первинної документації, а значить – і тривалості кожного прийому.

Саме ці документи (первинна анкета, Заява, інші документи на участь у програмах підтримки) фахівець використовує при першій зустрічі з ветераном/ветеранкою.

Наразі у громадах є непоодинокі випадки відмови ветеранів підписувати ці документи, адже це займає багато часу й ветеран прагне уникнути цієї бюрократичної процедури. Також в цих документах є конфіденційна інформація, яку не кожен ветеран бажає надавати фахівцю.

“Наша мета – зробити отримання послуг ветеранами у громадах зручним та доступним процесом, а також зменшити час на заповнення документів. Застосування цих заходів дозволить оптимізувати процес ведення первинної документації, підвищити ефективність роботи фахівців з супроводу ветеранів та забезпечити якісну підтримку ветеранів війни та демобілізованих осіб”, – зазначили в асоціації.

За результатами засідання всі пропозиції від учасників Комітету зібрані для подальшого опрацювання підкомітетом “Правове забезпечення” та надання пропозицій Міністерству у справах ветеранів.

 Напрацювання Комітету стосуються:

  1. первинної документації прийому ветерана/ки після демобілізації фахівцем з супроводу ветеранів;
  2. питання закриття чи передачі справи ветерана/ки після звільнення фахівця з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб;
  3. проблема відмов ветеранів підписувати первинні документи й витрачати багато часу на прийом ( інколи – до 2 годин часу);
  4.  питання переводу фахівців з супроводу ветеранів  з однієї установи до іншої;
  5. звітність фахівців з супроводу ветеранів та її оптимізація;
  6. потреба в навчанні фахівців з супроводу ветеранів;
  7. питання доступу до єдиного реєстру ветеранів. 

Комітет ВАГ з питань ветеранів продовжує активно працювати та розвиває свою діяльність як майданчик колективної експертизи, обміну знаннями і досвідом. 

12 Червня, 2025 0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
НовиниНовини ВАГНовини громад

Виїзне засідання Комітету ВАГ з питань ветеранів: утворено 4 профільні підкомітети 

by Інна Тесленко 12 Червня, 2025
written by Інна Тесленко

У Лисецькій селищній раді  Івано-Франківської області відбулося виїзне очне засідання Комітету Всеукраїнської асоціації громад з питань ветеранів у межах проєкту «Громади – ветеранам: підвищення спроможності системи ОМС у ветеранській сфері», під час якого створено 4 підкомітети: з правового забезпечення, розвитку місцевої ветеранської політики, міжнародного співробітництва та партнерства, а також з управління конфліктами у громадах.

Останній із зазначених підкомітетів вирішено утворити в рамках взаємодії з партнерським проєктом «Посилення потенціалу громад по роботі з конфліктами», який реалізується Спілкою практиків діалогу України в партнерстві з ВАГ у чотирьох пілотних громадах-членах асоціації. 

У межах засідання Голова правління Спілки Наталія Безхлібна презентувала згаданий проєкт, націлений на зміцнення спроможностей громад у сфері роботи з конфліктами через поступове впровадження системи по роботі з конфліктами на рівні громад – це здійснюватиметься шляхом організації навчання команд пілотних громад, а також регіональних координаторів та секретарів обласних відділень ВАГ, залучення до конфлікт-аналізу, розробки, апробації та впровадження пілотної моделі системи по роботі з конфліктами, її тестування на рівні громад з можливістю  масштабування в майбутньому.

Dsc02501
Dsc02397
Dsc02752

Також при Комітеті працюватиме дорадча група фахівців супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб,  сформована з учасників Комітету, які пройшли відбір та перейшли на роботу фахівцями. Це дозволить зсередини розуміти, як функціонує ця система і що необхідно зробити, аби вона запрацювала продуктивніше.

У засіданні взяли участь представники 35 територіальних громад майже з усіх областей України – їх голови, керівники  та спеціалісти профільних підрозділів ОМС і ветеранських просторів, фахівці з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Серед учасників Комітету – заступник директора Вінницького міського центру соціальних служб-начальник відділу «Сервісний офіс у справах ветеранів » Михайло Кузнецов, в.о. директора КЗ “Ветеранський простір” “Титани”  Дніпропетровської обласної ради Ралдугін Станіслав, директор Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв.

«Діяльність Комітету допомагає виробити експертну позицію щодо ветеранської політики, з якою можемо виходити з пропозиціями до уряду та парламенту, щоб зробити її більш ефективною. До його складу входять фахові люди, які готові працювати в цьому напрямку не тільки в своїх громадах, а й на всю систему місцевого самоврядування», – сказав директор з розвитку – заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад Ігор Абрам’юк.

Керівник Івано-Франківського обласного відділення ВАГ, Лисецький селищний голова Анатолій Лущак вважає, що обговорювані питання є дуже важливими, особливо для тих, хто повернувся з війни, їхніх сімей, а також для родин загиблих і зниклих безвісти воїнів. Лисецька громада робить все можливе для реалізації ефективної ветеранської політики на місцевому рівні.

Як зауважив під час свого виступу на засіданні радник голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Володимир Веркалець, у результаті такого обміну думок і досвідом, дискусій вдасться виробити пропозиції для законодавчих змін, аби в кінцевому результаті ветерани війни, члени їх сімей, родини загиблих і зниклих безвісти змогли сповна відчути підтримку держави та місцевих громад.

«Переконаний, що ветеранська політика твориться не в Києві, а на місцях – у громадах», – наголосив він.

Окрім того, під час засідання Комітету учасники обговорили такі актуальні питання місцевої ветеранської політики:

  • взаємодія фахівця з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб та ветерана/ки: комунікації, первинна документація, звітність фахівця, необхідність спрощення процедури прийому ветерана фахівцем, оптимізація тривалості прийому;
  • місцеві  програми з підтримки та супроводу  ветеранів та членів їхніх родин;
  • організація діяльності  підкомітетів ВАГ з питань ветеранів, їх функціонал та склад.

Комітет також ухвалив рішення звернутися до Правління ВАГ щодо затвердження співголовами Комітету двох голів громад – ветеранів російсько-української війни: Олександра Лукашця, Деражненського селищного голову з Рівненщини та Олега Горбатюка, Рукшинського сільського голову з Чернівецької області.

12 Червня, 2025 0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
НовиниНовини ВАГНовини громад

ВІДЕОЗАПИС вебінару щодо використання оновлених підходів при формуванні і реалізації місцевої політики та розвитку громад

by Інна Тесленко 9 Червня, 2025
written by Інна Тесленко

Всеукраїнська асоціація громад та Інститут громадянського суспільства провели для посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, активістів територіальних громад два вебінари щодо використання оновлених підходів при формуванні і реалізації місцевої політики та розвитку територіальних громад.

На ці заходи зареєструвалося понад 350 представників з територіальних громад, які представляють усі регіони нашої держави, включно з представниками ТОТ, які наразі проживають на підконтрольній території України.

На першому вебінар на тему: «Територіальна громада – як організувати роботу для розвитку в умовах воєнних викликів та змін українського законодавства» експерти Інститут громадянського суспільства Анатолій Ткачук, Борис Білий та Ніна Наталенко докладно розповіли про виклики, які постали перед громадами сьогодні і роль місцевого самоврядування у забезпеченні стійкості громад, про засади організації діяльності місцевої ради та її органів (регламент, комісії, робота депутатів, статут, старости ОСН) а також про роль згуртованості та інструменти її формування.

Другий вебінар, який відбувся 4 червня, більшою мірою був присвячений темам планування розвитку територіальної громади та політиці згуртованості ЄС. Експерт Василь Федюк доповів питання місцевого економічного розвитку, його складові, інструменти, способи підтримки, а також розкрив кращі вітчизняні практики.

Анатолій Ткачук зосередився на особливостях планування розвитку територіальної громади, проблемам адаптації до кліматичних змін та залучення молоді до розвитку територіальної громади.

У свою чергу, Юрій Третяк докладно розповів про європейські фонди і як планувати розвиток українських громад з урахуванням можливостей відкриття доступу до них.

Зазначені заходи мали ще одну важливу мету – привернути увагу учасників вебінарів до створеного у рамках реалізації проєкту «Стійкість та розвиток – методичні рекомендації для територіальної громади», що здійснюється ГО «Інститут громадянського суспільства», інформаційного ресурсу – «Настільна книга для територіальної громади» (https://www.csi.org.ua/books/). Цей ресурс своєрідна енциклопедія для ОМС, яка місить актуальну, корисну і фахову інформацію, що допоможе посадовим особам у громадах у їх повсякденній діяльності, оскільки містить не тільки «суху» теорію але й яскраві приклади реалізації успішних проєктів і програм.

Вцілому зазначені вебінари підтвердили важливість і корисність співпраці профільних громадських організацій у сфері місцевого самоврядування – ВАГ і ГО «ІГС» у справі експертної і методичної підтримки територіальних громад і цей вдалий приклад може у подальшому знайти своє продовження.

ДИВІТЬСЯ повний запис двох вебінарів

9 Червня, 2025 0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Новини

Всеукраїнська асоціація громад разом з Мінагрополітики та «Байєр» забезпечили насінням кукурудзи понад 600 фермерів із постраждалих регіонів

by Інна Тесленко 5 Червня, 2025
written by Інна Тесленко

Всеукраїнська асоціація громад спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України і міжнародною компанією «Байєр» передала 663 агровиробникам з найвразливіших, прифронтових громад насіння кукурудзи для посівної-2025.

У межах проекту «Згуртовані громади», що реалізується за підтримки американського народу, аграріям Донецької, Запорізької, Сумської, Харківської та Чернігівської областей  (за винятком тимчасово окупованих територій) безоплатно передали 15349 мішків посівного матеріалу, загальною вагою 364 тонни.

Доставку насіння забезпечила Всеукраїнська асоціація громад.

«Ця ініціатива — вкрай важлива для підтримки фермерів з прифронтових та деокупованих областей. . Передача насіння сприятиме збереженню агровиробництва та зміцненню продовольчої безпеки України в умовах війни», – наголосили у ВАГ.

Зазначимо, що ця ініціатива спрямована на підтримку саме малих агровиробників, які обробляють від 5 до 500 га. Реєстрація на отримання допомоги здійснювалася через Державний аграрний реєстр (ДАР), а повідомлення про відкриття такої програми надходило агровиробникам на електронну адресу, вказану при реєстрації в ДАР.  

Завдяки отриманому насінню фермери вже цього сезону зможуть засіяти понад 15 400 га та зібрати майже 190 000 тонн зерна кукурудзи. Ця ініціатива — ще один крок у межах підтримки від американського народу та компанії Bayer, спрямований на зміцнення продовольчої безпеки України в умовах війни.

Загалом, з 2023 року в межах проєкту «Згуртовані громади» за підтримки Програми АГРО доставили 1 194 тонн насіння  кукурудзи, соняшнику, ріпаку та овочів, зокрема від американських донорів. Завдяки цьому 2 428 фермерів та більше 300 000 домогосподарств з  прифронтових та деокупованих громадах змогли відновити агровиробництво. 

5 Червня, 2025 0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Новини

ВАГ долучилась до обговорення посилання багаторівневого врядування та місцевої демократії для підтримки відновлення України

by Інна Тесленко 4 Червня, 2025
written by Інна Тесленко

Всеукраїнська асоціація громад долучилась до урочистого засідання з нагоди початку нового проєкту Ради Європи «Посилення багаторівневого врядування та місцевої демократії для підтримки відновлення України», а також до круглого столу із всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування щодо Реєстру збитків для України.

Проєкт має на меті посилити багаторівневе врядування та місцеву демократію в Україні в умовах війни та в післявоєнний період через удосконалення законодавчої бази, підвищення якості місцевого та регіонального врядування, а також впровадження демократичних інноваційних механізмів, що ґрунтуються на правах людини та принципах відкритого врядування.

Завдяки поглибленій співпраці з громадянським суспільством, органами державної влади, місцевого самоврядування та їх асоціаціями проєкт також сприятиме відновленню України й процесам євроінтеграції через розвиток учасницької демократії та зміцнення довіри громадян до демократичних інституцій.

Як зазначив під час свого виступу голова Всеукраїнської асоціації громад Володимир Кучма, децентралізаційна реформа стала поштовхом для сільських, селищних та міських громад, аби вони повірили в себе і стали на шлях розвитку, стали членами європейської спільноти.

Попри складні часи війни, зауважив Володимир Кучма, жодна громада не опустила руки, а продовжила активно та віддано працювати. Водночас Всеукраїнська асоціація громад об’єднала невеликі громади у велику потужну силу, сприяла їхній згуртованості та підтримці з першого дня.

Зі свого боку виконавчий директор ВАГ Іван Слободяник зазначив, що реформа децентралізації – це, безумовно, успішна реформа. Проте вона має продовжуватися і насамперед в частині ресурсної децентралізації, що дозволить  посилити спроможність громад. Також має продовжуватися багаторівневе врядування, наприклад в питанні адміністрування місцевих податків і зборів.

«Насправді роль Ради Європи в цьому питанні важко переоцінити. Ви завжди буде дороговказом і маяком, що даватиме орієнтир до певних стандартів і принципів організації місцевого самоврядування», – наголосив він.

Наразі у сфері місцевого самоврядування накопичилась низка питань і Всеукраїнська асоціація громад сформувала їх у вигляді законодавчого порядку денного. Це 15 різних законопроєктів, які потрібно прийняти, або змінити, або не допустити їх ухвалення, повідомив Іван Слободяник.

Відповідно, на вимогу асоціації нещодавно у ВРУ було утворено міжфракційне депутатське об’єднання «Голос громад», яке, власне, надає підтримку цих ініціатив.

«Ми підтримуємо меседж Ради Європи про необхідність оновлення концепції реформування місцевого самоврядування. Це дійсно певний суспільний договір, який має бути укладений між місцевим самоврядуванням та центральною владою.

І тут нам важлива підтримка Ради Європи, щоб всі ці процеси відбувались за принципами Хартії місцевого самоврядування, традиціями демократичної європейської спільноти», – підсумував виконавчий директор ВАГ.

Dsc04632
Dsc04394
Dsc04392
Dsc04270
Dsc04241
Dsc04114
Dsc04113
Whatsapp image 2025 06 04 at 16.39.11
4 Червня, 2025 0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
НовиниНовини ВАГНовини громад

У ВАГ наголосили на важливості інтеграції ветеранських та адміністративних послу в громадах

by Інна Тесленко 2 Червня, 2025
written by Інна Тесленко

Представники Всеукраїнської асоціації громад взяли участь у роботі круглого столу, організованому україно-шведською програмою «Polaris», на якому обговорили діяльність ЦНАП в ОМС та інтеграції ветеранських та адміністративних послуг.

Як зазначив член правління ВАГ, голова Деражненської громади Олександр Лукашець, якісні адміністративні послуги – це, насамперед, про повагу до людини, її гідності та права на зручний і прозорий сервіс.

«Завдяки таким діалогам народжуються нові ідеї для розвитку та вдосконалення роботи громад, зокрема, як зараз, покращення якості надання адміністративних послуг. Бо лише спільними зусиллями можна досягти вдалих результатів», – наголосив він.

Обов’язок держави – допомагати кожному ветерану. А ЦНАП, як дзеркало місцевої влади та місток між людиною і державою, має надавати цю підтримку через якісні та доступні сервіси.

Img 1216
Img 1182
2 Червня, 2025 0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
НовиниНовини ВАГНовини громад

Оптимізація первинної документації фахівця з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб: Чому це важливо

by Інна Тесленко 28 Травня, 2025
written by Інна Тесленко

На сьогодні потрібно оптимізувати первинну документацію фахівця з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.

Таку проблему порушили учасники Комітету з питань ветеранів Всеукраїнської асоціації громад.

Саме ці документи (первинна анкета, документи на участь у програмах підтримки) фахівець використовує при першій зустрічі з ветераном\ветеранкою.

Наразі у громадах є непоодинокі випадки відмови ветеранів підписувати ці документи, адже це займає багато часу й ветеран уникає цієї бюрократичної процедури.

Члени Комітету ВАГ порушили дане питання  та напрацьовують пропозиції до Мінветеранів щодо вирішення проблеми.

Наша мета – зробити отримання послуг ветеранами у громадах зручним та доступним процесом, а також зменшити час на заповнення документів.

Застосування цих заходів дозволить оптимізувати процес ведення первинної документації, підвищити ефективність роботи фахівців з супроводу ветеранів та забезпечити якісну підтримку ветеранів війни та демобілізованих осіб.

Нагадаємо, що в Україні стартував проєкт «Громади – ветеранам: підвищення спроможності системи ОМС у ветеранській сфері-2025».

Цей проєкт є фактичним продовженням проєкту ВАОМС “Всеукраїнська Асоціація громад” (далі – ВАГ, Асоціація) “Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики”, який був реалізований у 2024 році. Для проєкту важливо розвинути напрацювання та поширити  практики, які були напрацьовані за рахунок публічних активностей ВАГ та Комітету ВАГ з питань ветеранів для територіальних громад України.

Мета проєкту – розвинути інституційну спроможність у ветеранській сфері Всеукраїнської Асоціації громад та налагодити постійно діючий механізм колективної роботи фахівців ОМС, експертів, представників ветеранських спільнот над ветеранською проблематикою на майданчику Комітету ВАГ з питань ветеранів; підвищити поінформованість і фаховість голів громад та фахівців з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб у питаннях впровадження ветеранської політики на місцевому рівні шляхом реалізації комплексу організаційних, інформаційно-ознайомчих та комунікаційних  заходів та обміну успішними практиками; поширити напрацювання – як власні, так і партнерів; забезпечити адвокацію експертних пропозицій до державної політики та законодавства, заснованих на найкращих локальних рішеннях.

28 Травня, 2025 0 comment
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Новіші
Старіші

Новини

  • ВАГ допомогла врятувати з-під обстрілів на Донеччині майже 200 кіз унікальної породи

    18 Червня, 2025
  • ВАГ на Всеукраїнському діалозі “Громади-ветеранам” запропонувала вдосконалити систему супроводу ветеранів

    12 Червня, 2025
  • Всеукраїнська асоціація громад доставила чергову партію допомоги до мешканців Нікольської громади

    12 Червня, 2025
  • У ВАГ напрацювали пропозиції до Мінветеранів щодо спрощення процедур прийому ветеранів фахівцями з супроводу

    12 Червня, 2025
  • Виїзне засідання Комітету ВАГ з питань ветеранів: утворено 4 профільні підкомітети 

    12 Червня, 2025

2025 - Всеукраїнська асоціація громад

Всеукраїнська асоціація громад
  • Головна
  • ПРО АСОЦІАЦІЮ
    • Про ВАГ
    • Пріоритети ВАГ
    • Експертний простір ВАГ
    • Правління ВАГ
    • Умови вступу
  • Новини
    • Дайджест
  • ПРОЄКТИ
    • Згуртовані громади
    • Насіння перемоги
    • Громади-ветеранам
  • Навчальні матеріали
  • КОНТАКТИ
  • Законодавчі пріоритети
  • English